FİKİR SİZDEN DESTEK BİZDEN

FİKİR SİZDEN DESTEK BİZDEN

Yayınlama: 05.03.2014
183
A+
A-

 

FİKİR SİZDEN DESTEK BİZDEN

 

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organize etmiş olduğu “GENÇLİK PROJELERİ DESTEK PROGRAMI” başvuruları  başladı.


Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ; Gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemeyi, gençlerin potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamayı, gençlerin karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmayı ve yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesini hedefleyen projeleri desteklemek amacıyla 2014 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı hazırlanarak başvurular başlamıştır.


DESTEK PROGRAMINDAN HER KESİM FAYDALANABİLECEK


Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığının  Genç projeleri maddi manevi destekleme amacıyla başlatmış olduğu  Gençlik Projeleri Destek Programından Sivil Toplum Kuruluşları, Üniversiteler, Liseler, Mahalli İdareler, Bağımsız Spor Federasyonları, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Gençlik Toplulukları ve gurupları faydalanabilecek. Gençler bu programdan faydalanmak için bir araya gelerek  grup olarak proje başvurusu yapabilecekler. Bu programa başvurmak için dernek kurulması gerekmiyor.


12 BRANŞTA Kİ PROJE DESTEKLENECEK


T.C Gençlik ve Spor Bakanlığının hazırlamış olduğu ve Fikir Sizden Destek Bizden sloganıyla yola çıktığı  Gençlik Projeleri Destek programı kapsamında  Hareketlilik, Gönüllülük, Katılım, Sosyal Uyum, Spor, Girişimcilik, Kültür ve Sanat, Eğitim, Bilimsel, Yenilikçi, Araştırma ve Muhtelif konulu proje konuları desteklenecek. Başvuru için son tarih 28 Mart olmak üzere başvurular Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Genel Evrak Kat:B1 Örnek Mahallesi Oruç Reis Caddesi No:13 Kat:4 06090 Altındağ/ANKARA adresine elden ya da posta yoluyla yapılmalıdır.