GAZETECİLERDEN DOĞA SEVGİSİ

GAZETECİLERDEN DOĞA SEVGİSİ

Yayınlama: 20.02.2014
258
A+
A-

 

 

GAZETECİLERDEN DOĞA SEVGİSİ  

 

 

Trakya her geçen gün doğasının büyük bir parçasını kaybederken, bölgenin daha yeşil bir yarına kavuşması için Trakya Gazeteciler Birliği üyesi gazeteciler ağaç dikerek “Daha yeşil yarınlar için el ele” mesajı verdi.


 

TEKİRDAĞ BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR  


 

Tekirdağ Belediye Başkanı Opr.Dr. Adem Dalgıç’ın daveti ile dernek üyeleri yeni açılan 57. Alay Anıtı civarına dikilecek ağaçlardan dernek üyeleri  ağaç dikerek katkı koydu.   Dernek Başkanı Naci Akyazı Belediye Başkanı Adem Dalgıç’a teşekkür etti.

 

 

  Kurulduğu günden beri gazetecilerin bölgede yaşanan olaylarda daha etkin bir araya gelmesine katkı koyan Trakya Gazeteciler Birliği, doğa sevgisi ve ağaç dikmenin önemine dikkat çekmek için yönetim kurulu ve dernek üyeleri ile ağaç dikti. Tekirdağ’ın şanlı tarihinde önemli bir yere sahip olan ve Çanakkale Savaşlarının kahramanları Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak ve aziz hatıralarını sonsuza kadar minnetle yaşatmak adına, Tekirdağ 19. Fırka anıtı çevresini 19 Şubat 2014 Çarşamba günü dernek üyeleri ile ağaçlandırılması kapsamında gerçekleşen ağaç dikiminde konuşan Başkan Naci Akyazı; Aziz Atatürk ve minnet borçlu olduğumuz Mehmetçiğimizin bir destan yazdığı Çanakkale Savaşlarını anmak ve bu sebeple yapılan anıtın çevresini ağaçlandıran Tekirdağ Belediyemize bu nazik davetleri için çok teşekkür ederiz. Değerli Belediye Başkanımız Adem Dalgıç ve uzun uğraşlar sonucu bu büyük alanı düzenleyen ekibin başındaki Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Özen’i kutluyorum. Tekirdağ’ımıza yıllarca anılacak kalıcı bir yeşil alan yaratmışlar. Bizler de bu yeşil alana katkı koyabilirsek ne mutlu bizlere. Dedi.


Konuya ilişkin Belediye Başkanı Opr. Dr. Adem Dalgıç’ta “Artık Trakya Gazeteciler Birliği Derneği üyeleri dikili bir Ağacımız bile yok demeyecekler. Tekirdağ’da hizmete geldiğimiz günden beri kentimizin daha Yeşil yarınları için projeler ürettik ve hayata geçirdik. Ben de daha yeşil yarınlar için tüm halkımızla "AĞAÇ" dikiyor, ve herkese Ağaç dikin diyorum…dedi.


 

Ağaç dikme kampanyasına Dernek üyelerinden Dernek Başkanı ve Trakya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Naci Akyazı, Dernek ikinci Başkanı ve Pusula Gazetesi sahibi Özkan Dikmen, Dernek ikinci Başkanı ve Muratlı Hizmet Gazetesi Sahibi Kamil Baştuhan, Trakya Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nijat Ayvaz,  Şafak Gazetesi adına Rıza Erenler, 59 Haber Gazetesi sahibi Fatih Erge, Çorlu Yorum Gazetesi adına Gülgün Pala Kececi, Yeni Haber Gazetesi Sahibi Ersin Bilmeç, DHA Tekirdağ Muhabiri Ruhan Yalçın, SABAH Muhabiri Abdullah Yalçın, İHA Muhabiri Sercan Can, Kanal 59 adına Timuçin Çınar ve diğer dernek üyesi gazeteciler katıldılar.