FİKRET ORMAN UEFA BİZİ ŞOK ETTİ

FİKRET ORMAN UEFA BİZİ ŞOK ETTİ

Yayınlama: 11.06.2013
239
A+
A-

 

UEFA'nın Beşiktaş'ı disiplin kuruluna sevk etmesini değerlendiren Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "Bu karar bizi şoke etti.

 

 

Beklediğimiz bir karar değildi açıkçası. Serdal kardeşimizin de Tayfur hocamızın da suçsuz olduğuna inanıyorum." dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, seçim sürecinde Tekirdağ'da yemekte Trakya'da bulunan Beşiktaş dernekleri ile bir araya geldi. Yelken Kulübü'nde gerçekleşen yemeğe Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Vali Yardımcısı Mustafa Yel, 8. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Faruk Küçük, Trakya'daki Beşiktaşlılar dernekleri temsilcileri katıldı.

Alkışlar arasında yemeğin düzenlendiği alana gelen Orman, Beşiktaşlılar'la teker teker tokalaştı.

 

 

UEFA'nın Beşiktaş'tan Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu'yu Disiplin Kurulu'na sevk etmesini değerlendiren Orman, "Bizi de şok etti. Beklediğimiz bir karar değildi açıkcası. Bugün öğleden sonra 3 gibi bize bildirdiler. 19'una kadar savunmamızı vereceğiz. 21'inde de duruşması var. Disiplin kurulunun duruşması var, ondan sonrada tahkim var." dedi.

 

ADALI'YA SAHİP ÇIKTI

 

Rakibi Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu'nun suçsuz olduğuna inandığını ifade eden Orman, "Geçen seneki Beşiktaş'ın Financial Fair Play ile ilgili gerçeğe aykırı beyanla alakalı bu süreçten geçmişti. Geçen seneye göre biraz tecrübeliyim. Ben de bizzat katılacağım. Kulübümüzü orada savunacağım. Şunu açıklıkla söyleyeyim. Ben kulübümüzün bu işle alakalı olmadığını, bu işte ismi geçen Serdal kardeşimizin de Tayfur hocamızın da suçsuz olduğuna inanıyorum. Bu süreçte de bunu izah edeceğiz. Tahmin ediyorum ki bu süreçten de çıkacağız. Benim düşündüğüm açı Beşiktaş açısıdır, Beşiktaş'a zarar gelmemesisi açısıdır. BU süreci en az sıyrıkla atlatmaya çalışacağız." dedi.

 

HAZIRLIKLARA BAŞLAYACAĞIZ

 

,Yarından itibaren savunma yapmak için hazırıklara başlayacaklarını aktaran Orman, "Burada 4 tane madde var. Birincisi 2013-2014 maçlarından men edilme. İkincisi suçlu bulunduğu takdirde maddi ve daha fazla cezalar gündeme gelecek. İki arkadaşlarımızın da ömür boyu men edilmesi gündemde. Hukukçularımızla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacağız. Yerel ve yurt dışından bir hukukçu ile sürece yarından itibaren hazırlanacağız." dedi.

 

Rakibi Adalı hakkında sorulan sorulara yorum yapmaktan kaçınan Orman, "Seçim sürecinden böyle bir şeyle karşılaşmak Serdal Adalı için şanssızlık. Daha fazla yorum yapmak istemiyorum. Farklı yerlere çekilebilir. Serdal ve Tayfur Hocanın suçlu olduklarına inanmıyorum. Beşitaş böyle işlerin içerisinde değildir. Kulübümüz şanlı tarihinde böyle şeylere karşı durmuştur. Şanssız bir dönemde geldi. Yapabileceğim yorum bu kadar." dedi.

 

'BEŞİKTAŞ'TA HERŞEY YOLUNDA GİDİYOR'

 

UEFA'nın kararının transferlere etkisinin sorulması üzerine ise Orman, "Maalesef bu seçim sürecinde de hep olumsuzluk üzerine konuşuyoruz. Olumsuzluk üzerine bir bina inşa etmeyelim. Beşiktaş'ta herşey yolunda gidiyor. Yolunda gideceğine inanalım. Olumsuzluk olacağına inanmıyorum." dedi.

Orman, yemeğin ardından karayolu ile İstanbul'a hareket etti.