FERİBOTTA YANGIN KORKUTTU(VİDEOLU)

FERİBOTTA YANGIN KORKUTTU(VİDEOLU)

Yayınlama: 16.07.2013
170
A+
A-

 

FERİBOTTA YANGIN KORKUTTU

 

Tekirdağ’dan Balıkesir Adası’na yolcu ve araç taşıyan feribotun motor dairesinde 5 mil açıkta yangın çıktı. İçinde 60 a  yakın yolcu bulunan feribottaki yangın personel tarafından söndürülmesinin ardından römorkör ile kıyıya çekildi.

 

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/XL8gKLzupwo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

 

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ’ın Merkeze bağlı Barbaros Beldesi Limanı’ndan saat 22:00 sıralarında içindeki 60a yakın yolcu ve 25 araçla Balıkesir’in Saraylar Adası’na gitmek için yola çıkan Öz Saraylar firmasına ait feribotun motor dairesinde 5 mil açıkta belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangına ilk olarak gemi personeli müdahale etti. Feribot kaptanın acil durum bildirmesi üzerine kıyı emniyetine ait söndürme botları geminin bulunduğu yere hareket etti. Deniz polisi ve römorlarlar olası bir tahliye için yangının olduğu bölgeye sevk edildi. Feribottaki yangın kısa sürede personel tarafından söndürüldü.

 

Feribot römorkörlerle Türkiye Denizcilik İşletmeleri Tekirdağ Limanı'na çekildi. Olayı haber alan feribottaki yolcuların yakınları limana akın etti. Telefonla yakınlarından sık sık bilgi alan vatandaşların meraklı bekleyişi devam etti.

 

Feribotta bir yakını olduğunu Feribottun limana yaklaşmasının ardından limana itfaiye ve ambulans sevk edildi. Yaralının olmadığı gemideki yolcular ve araçlar tahliye edildi.

 

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü yangın hakkında bilgi almak için limana geldi. Yangının motor dairesinde çıktığını belirten Köprülü, “Allah’tan ölen ve yaralanan vatandaşlarımız olmadı. Yangın kısa sürede söndürülmüş. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun.” dedi.