YAŞLI KADININ FECİ ÖLÜMÜ

YAŞLI KADININ FECİ ÖLÜMÜ

Yayınlama: 01.01.1970
424
A+
A-

 

 

BELEDİYE OTOBÜSÜ YAŞLI KADINI EZDİ

 

 

Tekirdağ’da evinin önünde halk otobüsünden inen yaşlı kadın şoförünün fark etmediği otobüsün altında kalarak can verdi. Acı haberi alarak kaza yerine gelen yaşlı kadınının yakınlarını polis güçlükle sakinleştirdi.<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/w48WefujIQc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

 

İddiaya göre kaza Altınova Mahallesi’nde meydana geldi. Mine Yurtseverler (70), özel halk otobüsü ile şehir merkezinden Altınova Mahallesi’ndeki evine gitti. Evinin önündeki durakta otobüsten inen Yurtseverler, otobüsün ön kapısından inip yolun karşısındaki evine gitme üzere otobüsün  önünden geçmek istedi. 59 KL 746 plakalı özel halk otobüsü şoförü Remzi Çelen’in hemen önünden geçen yaşlı fark etmeyip hareket etmesi ile yaşlı kadın otobüsün altında kalarak, 20 metre sürüklendi. Otobüsün üzerinden geçtiği kadın, olay yerinde hayatını kaybetti.


YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ 


Kazayı haber alan Yurtsevenler’in, Oğlu, gelini ve torunu  olay yerinde sinir krizleri geçirdi. Kaza yerine girmeye çalışan yaşlı kadının yakınlarını polis güçlükle sakinleştirerek olay yerinden uzaklaştırdı.

Yaşlı kadının otobüsün altında kaldığını ifade eden görgü tanığı Mihraç Erbakır, “Kadın otobüsten inip karşıya geçmek istediği esnada otobüsün altında kaldı. 20 metre yaşlı kadın otobüsün altında sürüklendi.” dedi. Bir başka mahalle sakini bir kadın ise, “ Bu yol toplu taşıma güzergahı ve araçlar çok hızlı seyrediyorlar biz buraya ışıklandırma ve kasis yapılmasını istiyoruz “ diye konuştu.Olay yeri ve trafik ekiplerinin incelemesinin ardından Yurtsevenler’in cesedi otopsi yapılmak üzere Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Otobüs şoförü Remzi Çelen ise polis tarafından gözaltına alındı.