FABRİKADA BÜYÜK YANGIN

FABRİKADA BÜYÜK YANGIN

Yayınlama: 15.03.2014
206
A+
A-

 

FABRİKADA YANGIN KISA SÜREDE BÜYÜDÜ

 

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'ne bağlı Veliköy Beldesi'ndeki İzmak Isı Yatılım Fabrikası'nda üretim bölümündeki makinenin alev alması sonucu başlayan yangın kısa sürede tüm fabrikayı sardı. Bir itfaiye eri ile 2 işçi yoğun dumandan etkilenerek hastaneye kaldırılırken, çok sayıda itfaiye ekiplerinin yangın söndürme çalışmaları halen sürüyor.


Veliköy Beldesi'nde ısı yalıtım malzemeleri fabrikasının üretim bölümündeki bir makine akşam saatlerinde alev aldı. İşçilerin söndüremediği yangın için itfaiye ekiplerine haber verilirken, alevler kısa süre içerisinde malzemelere de sıçradı. Alevler daha sonra tüm fabrikayı sararken, çok sayıda itfaiye ekibi de yangına müdahale etti.


Zaman zaman patlamaların yaşandığı fabrikanın çevresinde jandarma geniş güvenlik önlemi aldı. Yangına Çerkezköy itfaiyesi ile çevre ilçe belediyelerin itfaiyeleri sevk edildi. Bu sırada içinde 2.5 ton LPG olan tankın alevlere yakın olması ve patlama riskin bulunması nedeniyle çevrede yangını izleyen vatandaşlar ile basın mensupları bölgeden uzaklaştırıldı. Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Eryılmaz yangının çıktığı fabrikaya gelerek bilgiler aldı. Yangında bir itfaiye eri elinden yaralanırken, 2 fabrika işçisi de dumandan etkilenerek ambulansla hastaneye kaldırıldı.