Eylül Ayında Tekirdağ 152 Milyon 161 Bin Dolar İhracat Gerçekleşti!

Eylül Ayında Tekirdağ 152 Milyon 161 Bin Dolar İhracat Gerçekleşti!

Yayınlama: 05.10.2022
281
A+
A-

Tekirdağ merkezli firmalar, 2022 yılı Eylül ayında 152 milyon 161 bin dolar ihracat rakamına ulaştı. İhraç edilen ürünler arasında, elektrik ve elektronik, kimyevi maddeler, tekstil,  metaller ve otomotiv endüstrisi ön sırada.

Eylül ayı ihracatına ilişkin değerlendirmede bulunan Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay; Eylül ayında Tekirdağ’da yapılan ihracatın, 2021 yılı Eylül ayına göre, yüzde 14,5 arttığını kaydetti.

Tekirdağ merkezli firmaların 2022 yılı Eylül ayında 152 milyon 161 bin dolar ihracat rakamına ulaştığını dile getiren Günay, Eylül ayında Tekirdağ’da yapılan ihracatın bir önceki aya göre yüzde 5,6 arttı.  İhraç edilen ürünler arasında ise;  elektrik ve elektronik, kimyevi maddeler ve mamulleri, hazır giyim ve konfeksiyon, makine ve aksamları, demir ve demir dışı metaller, tekstil ve hammaddeleri, ile otomotiv endüstrisi ön sıraya çıkmıştır” dedi.

Tekirdağ’dan ihraç edilen ülkeler arasında ise ön sırada; Almanya, ABD. Bulgaristan, İtalya, Polonya ve Rusya Federasyonu yer aldığını aktaran Günay, “İhracatımızın artmasında rol oynayan firmalarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Tekirdağ için çalışmaya devam edeceğiz” sözlerini kaydetti.