HIRSIZDI KATİL OLDU

HIRSIZDI KATİL OLDU

Yayınlama: 02.06.2013
603
A+
A-

TEKİRDAĞ'ın Malkara İlçesi'nde, 33 yaşındaki Hakan Oymacı, hırsızlık için girdiği evde, kendisine direnen 68 yaşındaki Katibe Koşal'ı dövdükten sonra evdeki 800 lira para ile kadının cep telefonunu çaldı. Hastaneye kaldırılan yaşlı kadın tedavi gördüğü özel hastanede bugün hayatını kaybetti.

 

 

Malkara’da hamal pazarında  bulduğu günlük işlerde yük taşımacılığı yapan 33 yaşındaki Hakan Oymacı, 27 Mayıs 2013 tarihinde Camiatik Mahallesi Hisar Sokak üzerindeki tek katlı eve arka pencereden girdi.

 

PARASINI VERMEMEK İÇİN DİRENDİ

Oymacı, evde bir dolaştıktan sonra,  Ev sahibi Katibe Koşal ile karşılaştı.  Yaşlı kadından parasını ve kıymetli eşyalarını istedi. Kendisine direnen yaşlı kadını feci şekilde darp eden zanlı evdeki Koşal’a ait emekli maaşı olan 800 TL para ve yaşlı kadının cep telefonunu alarak kaçtı. Başından aldığı darbeler nedeniyle ağır yaralanan Koşal,  kaldırıldığı Tekirdağ’daki özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde 4 gün sonra hayatını kaybetti.

 

TELEFONU 80, TL’YE SATTI, YAKALANDI

Katil zanlısını yakalamak için çalışma başlatan Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadının çalınan cep telefonunun modelini belirleyerek ilçedeki cep telefonu satış bayilerinde inceleme yaptı. Yapılan incelemelerin ardından çalınan telefonu kimlik fotokopisini vererek Hakan Oymacı'nın 80 lira karşılığında sattığını belirledi. Kimlik bilgilerinden yola çıkan ekipler, Oymacı'yı Gazi Bey Mahallesi Orta Sokak üzerindeki evinde gözaltına aldı.

 

Emniyetteki İfadesinde pişman olduğunu söyleyen Hakan Oymacı, "İlk defa hırsızlık yaptım. Paraya ihtiyacım vardı. Piyasaya bin 200 lira borcum vardı. Alacaklılar sürekli beni arayıp sıkıştırınca,  ben de hırsızlık yapmaya karar verdim ve bir eve girdim. Benim tek amacım hırsızlıktı. Kadın bu şekilde bana karşı koymasaydı olaylar hiç bu noktaya gelmezdi. Ben bu olayda hatalıyım. İnşallah ablaya bir şey olmaz. Sağlığına kavuşur.” dedi.

 

Hakan Oymacı, polisteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Oymacı, 'Adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak Tekirdağ T Tipi Cezaevi'ne konuldu.