YANAN EVİNİ GÖZYAŞIYLA İZLEDİ

YANAN EVİNİ GÖZYAŞIYLA İZLEDİ

Yayınlama: 29.12.2013
330
A+
A-

 

YANGIN KORKUTTU

 

Tekirdağ Peştamalcı caddesinde bulunan 3 katlı bina, elektrik kontağından çıktığı iddia edilen yangında kullanılamaz hale geldi. Dairede kiracı olarak oturan Emine Özdemir evlerinin yanışını kızına sarılıp göz yaşları içinde seyretti.


İddiaya göre Tekirdağ Peştamalcı caddesi numara 128, de bulunan 3 katlı binanın 2. Katında elektrik kontağından çıkan yangın evde kiracı olarak oturan Emine Özdemir ve çocuklarına korku dolu anlar yaşattı. Çıkan yangında 2 ve 3 katlar kullanılamaz hale geldi. Emine Özdemir’in oğlu Tunay Özdemir, Annem mutfakta yemek yapıyordu. İçerden bir patlama sesi gelince beraber gidip baktık. Duvardaki kablolar tutuşmuş ve alevlerle birlikte evi duman sarmıştı. Annemle birlikte hemen kendimizi dışarı attık dedi.

 

EVİNİN YANIŞINI GÖZYAŞLARI İLE İZLEDİ

 

Dairede elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında can kaybı yaşanmazken, Evde kiracı olarak oturan Emine Özdemir, binadan çıkarak yanmaktan son anda kurtuldu. Özdemir, Yangına müdahale eden itfaiye ekiplerinin söndürme çalışmalarını kendisini teselli eden komşusuna sarılıp yere çökerek gözyaşları içinde izledi. Daha sonra dumandan etkilenen Hülya Özdemir, Olay yerine gelen ambulansta tedavi altına alınarak oksijen verildi.


Doğalgaz ekipleri dairedeki gazı kestiler. İtfaiye ekiplerinin 1 buçuk saat süren söndürme çalışmalarının ardından binanın 2 katı kullanılamaz hale geldi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.