ERKEK SİNEK BİLE GİREMEZ (VİDEOLU)

ERKEK SİNEK BİLE GİREMEZ (VİDEOLU)

Yayınlama: 04.07.2013
185
A+
A-

 

BU PLAJA ERKEK SİNEK BİLE GİREMEZ

 

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/ajYupWSyanc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

 

 


Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, CHP'li belediye başkanı tarafından kadınlara tahsis edilen ve erkeklerin girmesi yasak olan plaj, özellikle tesettürlü bayanlardan büyük ilgi görüyor.

 

Edinilen bilgiye göre CHP'li Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, 8 yıl önce kadınlardan gelen istek üzerine ilçedeki sahilin bir bölümünü branda ile çevirerek kadınlara tahsis etti. Brandalarla çevrilerek kadınlara özel hale getirilen plajda, kadınlar erkeklerden uzak, rahat bir şekilde denize giriyor. Bayanlara ücretsiz olarak hizmet veren plaja Tekirdağ, İstanbul, Edirne, Çanakkale, Kocaeli, Bursa ve çevre ilçelerden gelen özellikle tesettürlü bayanlar ilgi gösteriyor.

 

Günlük yaklaşık bin kadının yararlandığı plajın güvenliğini de bir bayan görevliler sağlıyor. Erkekleri plaj çevresine yaklaştırmayan bayan görevliler, kurallar gereği plaja 10 yaş üstü erkek çocukları dahi plaja almıyor.

 

İstanbul’dan bayanlar plajına geldiğini ifade eden bir bayan, “Türkiye’nin her yerinde bu şekilde bir plaj olması gerekir. Çok güzel bir plaj. Diğer plajlara gitme gereği duymuyoruz. Geçen yıl Çeşme’ye gittim. Açık bir bayan olarak hiç rahat edemedim. Burada biz bizeyiz. B bayanlar bayanların derdinden anlıyor.” dedi.

 

Gebze’den geldiklerini aktaran Haldun Babatutmaz, “Gebze’den geliyoruz. Geçen yıl Esenköy’e gitmiştik. Benim kaynanam tesettürlü olduğu için her yerde giremiyor. Kemik erimesi hastalığı var. Her yıl denize girmesi lazım. O yüzden burada rahat denize girdiği için buraya geldik. Halk plajı olan her yerde bayanlara özel bu tip plajların olması lazım.” dedi.

 

Tesettürlü olduğu için bu plajı tercih ettiğini belirten bir bayan, "Ben İstanbul'dan geldim. Tesettürlü olduğumuz için burayı tercih ediyoruz. Burada daha rahat hareket edebiliyoruz. Burası çok rahat. Erkeklerden rahatsız olanlar için güzel düşünülmüş bir plaj" dedi.

 

Birkaç bayanın çabaları ile plajın oluştuğunu ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Yaşar, “Bu plajımız birkaç bayanın talebi ile kendiliğinden oluştu. Zaman içinde talep artınca büyüdü. Oldukça yoğun talepler var. Bayanlar burasının büyümesini istiyor. Trakya bölgesinden çok sayıda insan geliyor. Bayanlar belediyemize telefonla arayarak mail atara teşekkür ediyor. Plajın arka kısmında kullanılmayan askeri bir bölge var. Buranın plaja dahil edilmesi için yazışmalarımız sürüyor.” dedi.