Ergene’de Müge Yıldız Topak Rüzgarı

Ergene’de Müge Yıldız Topak Rüzgarı

Yayınlama: 21.11.2018
572
A+
A-

AK Parti Ergene İlçe Teşkilatı binası önünde düzenlenen ve adeta bir miting havasında gerçekleştirilen programda konuşan Müge Yıldız Topak 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Ergene Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

Alanda toplanan partililerine ve Ergene sakinlerine seslenen Müge Yıldız Topak, “Allah nasip ederse Ergene Belediye Başkanı olma yolunda, Ergenemize güzel hizmetler etme gayesiyle, Ergenemize de, hak ettiği duyarlılığın gösterilmesi için, Ak Parti Ergene Belediye Başkanı Aday Adaylığımı açıklamak için karşınızda bulunuyorum” dedi.

Şu an karşınızda Ergene’mizin kaderini değiştirme amacıyla, bu ulvi görevde, bu ulvi davanın bir neferi olarak huzurunuzdayım. Allah nasip eder de Ergenemize Belediye Başkanı olduğumda, hiçbir ayrım gözetmeden, hiçbir bir unvan farkı gözetmeden, sizlerle birlikte omuz omuza yürümenin şerefini, onurunu, hayatımın en büyük şerefi ve onuru olarak göreceğim. Birçok konuda, yüce milletime çok değerli hizmetler etmek şahsıma nasip oldu. İnşallah bu anlamlı hizmetlerime, Ergene Belediye Başkanı olarak yüce milletimin huzurunda, çok değerli görevleri, ifa etme şansına, nail olma arzusu ile belediye başkanlığına adaylığımı koyuyorum” diye konuştu.

Müge Yıldız Topak ayrıca, “Yapılacak olan yerel seçimlerde de, bu ulvi mücadeleden zaferle çıkacağız ve Ergenemize en güzel hizmeti verecek olan kadromuzu oluşturarak, sizlere en güzel hizmeti vereceğiz. An itibariyle, artık Ergenemizde birçok şey değişecek ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu şanlı yürüyüşümüz başarıyı getirecek, yeni bir bakış açısı oluşacak, meydanlar, seçim meydanları dolup taşacak, içimizdeki beklentilerimizi sandığa ve zafere taşıyacağız. Yeni zaferimiz hepimize şimdiden hayırlı ve mübarek olsun” şeklinde konuştu ..

Ergene’mizin geleceği, Ergene’mize verilecek hizmet her şeyin üzerinde bir dava olup, bu dava hepimize, Ergene’mizde yaşayan bütün insanlarımıza emanettir diyen Topak, “Burada yaptığım açıklama,  Ergene sevdamızın davası, bir vefa davasıdır, bir erdem, bir ahlak davasıdır. Burada soyunduğum bu hizmet, siz değerli Ergenelilerimizin, bana bir emaneti olup, bu emaneti omuzlarımızın gücü yettiğince, geleceğe, gelecek nesillere taşıyacağım. Ben burada sizlere hitap ederken, sadece bir kalabalık görmüyorum. Ergenemin her karış toprağına, hizmet etme idealiyle, yürüyenleri görüyorum. Burada, ak partimizin çok değerli il ve ilçe teşkilat mensuplarımız, mahalle muhtarlarımız, dernek başkanlarımız, oda başkanlarımız, siz değerli büyüklerimiz, kardeşlerimiz ile birlikte, büyük bir şevkle, büyük bir inançla bir araya gelmiş yüzleri ve Ergenemiz adına güzel günlerin çok yakın olduğunu görüyorum. Bugün burada gördüğüm bu birlik ve bu beraberlik, sadece geçici bir beraberlik olmayıp; Ergenemizin kaderini değiştirecek bir beraberliktir” dedi.

Ergene Belediye Başkanlığı gibi kutsal bir göreve talip olmamız, çok kıymetli bir harekettir diyen Müge Yıldız Topak, “Bu hareket, sadece ve sadece fiziki bir hareket olmayıp, niteliksel ve emin adımlarla, geleceğe yürüyen büyük bir gücün, atılım hamlesidir. Adaylığımız odağında insan onuru vardır, her bir vatandaşımızın,  Ergenemizde insan onuruna yakışır bir hayat sürmesi için, gereken hamleleri yapmaya kararlıyız. Bundan sonra bu bereketli topraklar üzerinde yaşayanlar; uyuyan bir devin nasıl ayağa kalktığını, dilden dile herkese anlatacaklar. Şimdi Güzide Ergenemiz için, bu büyük hamlenin başarıya ulaşması amacıyla, ter dökmeye, emek vermeye, hazırım. Sizler de, hazır mısınız? Bu ulvi yolda, sizler de var mısınız? Açıklayacağımız programlar ve projeler ile güçlü ve büyük Ergene’ye doğru hep birlikte yürüyeceğiz. Biz bu tarihi hareketimizle, irademizle, ortaya güçlü bir vizyon koyarken, yani herkes konuşurken, hep birlikte göreceksiniz, bakın bizler neler yapacağız. Siz birbirinden kıymetli dostlarımla, konuşacak sözü olmayanlardan olmadığınız için, sandıkta en güzel cevabı vereceğiniz için, hepinizle ayrı ayrı gurur duyuyorum. İnsan onuruna yakışır bir kültür ve insanı yaşatma idealimiz Belediyemizde, yegane unsur olacaktır. Sorumluluğumuzun bilinci içerisinde, hemşerilerimizin onurlu bir hayat sürmeleri, boynumuzun borcu olacak ve bu uğurda bütün şartları sağlayacağız. İnsan onuru ile taçlandırılmayan hiçbir uygulama, hiçbir makam ve hiçbir güç, tarafımızca kabul görmeyecek ve insan odaklı yaklaşımımız, her daim, hizmetteki olmazsa olmazımız olacaktır” dedi.

Müge Yıldız Topak açıklamasını şöyle sürdürdü: “İnancı, rengi, cinsiyeti, dili, ırkı, siyasi düşüncesi ve hayat tarzı sebebiyle, hiç kimse ayrımcılığa maruz bırakılmayacak, herhangi bir şekilde nefret söylemine muhatap kılınmayacaktır. Ergenemizdeki amaçlarımız doğrultusunda temel hedefimiz, insan odaklı bir belediyecilik hizmeti vermek ve insana yapılan yatırımla, hedeflerimizi, daha ilerilere taşımaktır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, bedeni, ruhi ve zihni donanımı için, her türlü tedbiri almak, pozitif ayrımcılıkla, elleri öpülesi kadınlarımızın, sosyal hayat içindeki konumlarını güçlendirmek, sosyal anlamda güvencelerinin sağlanması için çalışmak, en öncelikli hedeflerimiz arasında olacaktır. Engelli vatandaşlarımızın, toplumsal hayata katılımı önündeki bütün engelleri kaldırmak, Belediyelerimizin sadece anayasal bir görevi değil, aynı zamanda, ahlaki bir sorumluluğu olduğunun bilinci içerisinde, hepimizin, birer engelli adayı olduğunun, bilinci içerisinde çalışacağız. Mimari, insani ve sosyal doku açısından, en kadim şehir kültürüne sahip olma bilinciyle, Ergenemizi adeta bir nakış gibi işleyecek ve bu zengin dokuyu koruyarak, insan odaklı bir ilçe olacağız.”

Tekirdağ’ın öksüz ilçesi Çorlu’nun arka bahçesi olan Ergene’nin prangalarını birlikte kıracağız diyen Topak, “Şöyle yan taraftaki yola baktığınız da, 1 kilometrelik bir yol, halen bitmedi. Bu gidişle, daha da bitmez. Değerli hemşehrilerim bir 5 yılınızı daha,  heba etmeyiniz.  Gelin,  birlikte beraberce, ak belediyecilikle Ergene’mizi güzel, hızlı ve mega projelerle kalkındıralım. Bugün, hala Ergene İlçemizin, 17 mahallesinde, belediyecilik adına yapılan, kalıcı eser ve hizmet, yok denecek kadar azdır. İmar sorunları, yol ve alt yapı sorunları,  hala devam etmektedir. Sorunların olduğu bir belediyecilik hizmetine, gelin birlikte dur diyelim. Soruyorum sizlere, belediye binamız  var mı? Otogarımız var mı? Çarşımız var mı? Yolumuz var mı? Aşevimiz var mı? Belediye var mı? O da yok. İşte bu yoklara artık dur demeye var mısınız? Ne diyor Cumhurbaşkanımız biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. İşte biz de Ergene’ye hizmetkar olmaya geliyoruz. Gördüğünüz üzere, biz slogan atmıyoruz, biz kimseye hakaret etmiyoruz, biz kimseyi dışlamıyoruz, biz yeni bir Ergene çağrısıyla, hem Ergenemize, hem Tekirdağ’ımıza, hem de Ülkemize, toplam faydası çok yüksek olan, bir hizmette bulunmak istiyoruz. Sizlerin desteği ile, Ergenemizi geleceğe taşımaya, var mısınız? Sandığa 31 Mart’ta giderek, yeteri söz  de karar da sadece milletindir demeye var mısınız? Ergenemizi, insan onurunu esas alan, bir belediyeye, teslim etmeye var mısınız? 31 Mart’a kadar, önümüzdeki kalan bütün günlerde, gece-gündüz, ter dökmeye, var mısınız? Sandığa gidilecek son güne kadar, Ergenemize faydalı olabilmek ve bu ulvi amaca ulaşabilmek için komşularınız, kardeşleriniz, dostlarınıza,  yapacağımız bu güzel hizmetleri anlatmaya ve onları, bu ulvi amaca katılmaya, davet etmeye, var mısınız? 31 Mart gecesi, Türkiye Geneli seçim sonuçlarında, en çok oy alan ilçe olarak, tarihe geçmeye, var mısınız? O zaman, ben de sizleri, 31 Mart akşamı, zaferimizi kutlamak üzere, meydanlara davet ediyorum.  Siz varsanız, işte bizler de burada, sizlerin huzurunda, boynumuz kıldan ince bir şekilde, sizlere hizmet etmek için varız. Bu kutsal yolda Allah yolumuzu hayır eylesin. Güzel niyetlerimiz doğrultusunda, güzellikler nasip olsun. Ülkemize, vatanımıza, milletimize, Tekirdağ’ımıza ve Ergenemize hayırlısı olsun” şeklinde konuştu.