Enkaz Altından Çıkarılan Emine Teyze, ‘’Beni Özel Hastaneye Götürmeyin Param Yok’’ İsteği

Enkaz Altından Çıkarılan Emine Teyze, ‘’Beni Özel Hastaneye Götürmeyin Param Yok’’ İsteği
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.02.2023
212
A+
A-

Büyük depremin gerçekleştiği Hatay’ın Antakya ilçesinde enkaz altından 138. Saatte kurtarılan 51 yaşında ki Emine Doğu, Tekirdağ’dan bölgeye giden sağlık ekiplerinin müdahalesi ile hastaneye sevk edildi.

Enkaz altından 138. Saatte çıkarılan 51 yaşında ki Emine Doğu, Tekirdağ’dan bölgeye giden sağlık ekiplerine teslim edildi. Ambulansta yapılan  ilk müdahalenin ardından 51 yaşında ki Emine Doğu’nun doktorlara ‘Beni özel hastaneye götürmeyin, param yok’’ demesi üzerine Acil Tıp Uzm. Orhan Eroğlu, ‘’Tüm özelleri sana kurban ederim.’’ Diyerek cevap verdi.

Ambulansta depremzede ile konuşan Acil Tıp Uzm.Orhan EROĞLU ; ‘’150 saat, mucizesin sen Emine abla. Sen mucizesin ve cennetliksin. Kurban olayım beni özele götürme diyor. Param yok diyor. Para alırlar benden diyor. Ben sana kurban olurum ya. Bütün özelleri sana kurban ederim ya.  Emine abla 28 yıl kayınpederine bakmış, kaynanasına bakmış özür dilerim. 8 yıl babasına bakmış. Melek melek, annesine de bakıyormuş kurban olurum ben sana. 150 Saat, ben seni böyle gördüm ya artık ölsem de gam yemem. Mucize işte, Allahın mucizesi işte.’’ Dedi.

Hatay’ın Antakya ilçesinde enkazdan 138. Saatte çıkarılan Emine Doğu’ya müdahale eden ATT Delal Meral ise Emine Doğu’yu öperek sen bir meleksin emine teyze dedi. 138. Saatte enkazdan kurtarılan 51 yaşında ki Emine Doğu Ambulansla sahra hastanesine teslim edildi.

REKLAM ALANI