İŞTE EŞKİNAT’IN İLK İCRAATI

İŞTE EŞKİNAT’IN İLK İCRAATI

Yayınlama: 09.04.2014
239
A+
A-

 

Süleymanpaşa Belediyesi Dünya Romanlar Günü Şenliği düzenledi

 

 

8 Nisan Dünya Romanlar Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Belediyesi’nin organizasyonunda Dünya Romanlar Günü Şenliği düzenlendi.


 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Roman dernek başkanları öncülüğünde Dünya Romanlar Günü Şenliği Köprübaşı mevkisinde başlarken Süleymanpaşa ve çevre ilçelerden etkinliğe katılan roman dernekleri ve gruplar, davul zurna eşliğinde danslarla vatandaşlara çiçekler dağıtarak Tuğlalı Park’a geldi.


 

Tuğlalı Park’ta kurulan sahnene ilk olarak Tekirdağ Roman Kültürünü Yaşatma ve Müzisyenler Derneği Başkanı Ümit Satılmış bir konuşma yaparken konuşmasında Dünya Romanlar Günü’nün tarihi hakkında bilgiler verdi.


 

Ardından etkinliği düzenleyen Süleymanpaşa Belediyesi’nin Başkanı Ekrem Eşkinat sahneye davet edilirken Başkan Eşkinat Süleymanpaşa Belediyesi olarak ilk etkinliklerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek yaptığı konuşmasında, “Süleymanpaşa Belediyesi olarak ilk etkinliğimizde bize romanların gününü kutlamak nasip oldu. Çok aceleye geldi, önemli bir çalışma yapamadık. Ama hepinize söz veriyorum. Bundan sonraki sene en az Kırklareli’ndeki kadar, Kakava şenlikleri kadar güzel bir şenliği biz Süleymanpaşa’mızda, Tekirdağ’ımızda yapacağız. Bunu size söz veriyorum. Bugün bizim için özel de bir gün. Bugün Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak mazbatasını aldı. Görevine başladı. Bütün Tekirdağ’daki belediye başkanlarımız tamamı o törende beraberdik. Sayın Kadir Albayrak’ın kaptanlığında 11 belediye başkanı olarak ve ben Süleymanpaşa Belediye Başkanı olarak hepinize söz veriyoruz ki bu kenti sizlerle birlikte yöneteceğiz. Sizleri utandırmayacağız.” İfadelerini kullandı


 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ardından konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, “Bugün mazbatamı aldım ve göreve başladım. İlk katıldığım etkinlikte roman kardeşlerimizin etkinliği oldu. Ben tüm Tekirdağ’ın olduğu gibi roman kardeşlerimizin de Kadir Abisiyim. İnşallah önümüzdeki dönemde roman yöneticiler de çıkacaktır. Roman vatandaşlarımızın gününü kutluyorum” diye konuştu.


 

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Tekirdağ Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu’nun Süleymanpaşa Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Konuşmaların ardından sırasıyla Süleymanpaşa Kent Orkestrası, Hayrabolu Romanlar Derneği Kültürü Araştırma, Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği ile Çorlu Trakya Roman Halk Dansları Müzisyenler Derneği sahne alırken dans gösterileri ile Tuğlalı Park’ı dolduran Süleymanpaşalı vatandaşlar doyasıya eğlendi.