BÖYLE DOLANDIRICILIK GÖRÜLMEDİ!!

BÖYLE DOLANDIRICILIK GÖRÜLMEDİ!!

Yayınlama: 13.08.2013
229
A+
A-

 

 

DOLANDIRICI KADIN BALTAYI TAŞA VURDU

 

Tekirdağ’da babasının kanser hastası olduğunu söyleyerek yardım isteyen kadın, adına yardım topladığı hasta adamın gerçek oğlundan yardım isteyince baltayı taşa vurdu. Polisler tarafından gözaltına alınan kadın Poliste pişman olduğunu söyledi.İddiaya göre olay öğle saatlerinde Orta cami Mahallesi’nde Yerel yayın yapan Trakya Gazetesi Yazı İşleri Müdürü,  Nijat Ayvaz’ın yanına gelen ve kendini Gülden olarak sahte isimle tanıtan Vildan S. isimli bayan bir yıldır kolon kanseri olduğunu iddia ettiği babası 80 yaşındaki Necati Ayvaz’ın tedavisi için 7 bin liraya ihtiyaç duyduğunu söyledi.


Kendi Babasının adına yardım isteyen kadını söyledikleri karşısında şaşıran Ayvaz, kadını lafa tutup bir yandan polisi aradı.  Babasının tedavisi için 28 bin TL’ye ihtiyaç duyduğunu söyleyen Vildan S. tedavinin 21 bin TL’sini kaymakamlığın karşıladığını geri kalan 7 bin TL’nin 5 bin TL’sini ise esnaftan topladığını iddia etti.


Kadına bir süre beklemesi gerektiğini ihtiyaç duyduğu parayı getireceğini söyleyen Ayvaz, polisi arayarak babasının adına dolandırıcılık yapıldığını söyledi. Üzerinde kimlik olmayan ve ismini yanlış söyleyen kadın polisler tarafından gözaltına alındı.Emniyetteki ifadesinde pişman olduğunu ifade eden Vildan S., “Oğlu olduğunu bilmiyordum. Pişmanım. İhtiyacım vardı o yüzden yaptım. Bin kere pişmanım. Benim babam hasta değil. Paraya ihtiyacım vardı böyle bir yola başvurdum.” dedi.Dolandırıcı kadından şikayetçi olan Ayvaz, “Babam Tekirdağ’da bilinen ve sevilen bir kişi. Bir yıldırı adına para toplanıldığı haberlerini alıyorduk. Hatta gazetelere yardım yapmayın diye ilan verdim. Bir kadın gelerek hasta babası adına yardım topladığını söyledi. Babamın ismini söyleyince şaşırdım. Emniyete haber verdik. Onlarda dolandırıcılıktan gözaltına aldı.” Dedi.