YOK BÖYLE DOLANDIRICILIK

YOK BÖYLE DOLANDIRICILIK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.05.2013
323
A+
A-

DOLANDIRICILIĞA ÇAĞRI MERKEZİ KURMUŞLAR 

TEKİRDAĞ’da, 33 kadının çalıştığı şirkette ’Kobi kredisi vereceğiz’ diyerek dolandırıcılık yaptığı saptanan çağrı merkezine polis operasyon düzenledi.

 

 Çağrı merkezindeki 33 kadın, ifadelerinin ardından serbest bırakılırken gözaltına alınan şirket kurucusu ve ortakları İ.G. ve Ö.Ö. adliyeye sevk edildi. Çağrı merkezli dolandırıcılık şebekesinin 2 milyon liraya yakın haksız gelir elde ettiği öne sürüldü.

 

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, artan dolandırıcılık olaylarının ardından savcılık talimatıyla operasyon düzenledi. Tekirdağ ve Çorlu İlçesi’nde çağrı merkezi kurarak 33 kadın çalıştıran İ.G. ve Ö.Ö.’nun kurdukları 2 şirket merkezine eş zamanlı baskınlar yapıldı. Çalışan 33 kadın ile birlikte İ.G. ve Ö.Ö. gözaltına alındı. Çağrı merkezlerindeki tüm evrak ve bilgisayarlara el konuldu. Kadınlar, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, şirket kurucuları ve ortakları İ.G. ve Ö.Ö. 'Kişilerin özel verilerine ulaşarak dolandırıcılık yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.

 

'KREDİ VERECEĞİZ' DİYEREK 179 LİRA ALDILAR

Polisin düzenlediği operasyonda, çağrı merkezinde çalışan kadınların özel bilgilerini aldıkları kişileri arayarak 'Kobi kredisi sağlayabiliriz ancak adresinize bilgilendirme içeren bir dosya göndereceğiz bunun için verdiğimiz hesap numaralarına 179 lira para yatırmanız gerekli' diyerek dolandırıcılık yaptıkları belirledi.

2 MİLYON LİRA HAKSIZ KAZANÇ

Çağrı merkezli dolandırıcıların bu yöntemle yaklaşık 2 milyon liraya yakın haksız kazanç elde ettikleri öne sürülürken, polisin baskın düzenlediği bir çağrı merkezindeki panoda çalışan kadınların isimleri ve yanlarında ise kaç müşteriyi ikna ettiklerine ilişkin sayısal bilgilerin yer alması dikkat çekti.

Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

REKLAM ALANI