DİREK EYLEMCİSİ BU KEZ SAKARYADA

DİREK EYLEMCİSİ BU KEZ SAKARYADA

Yayınlama: 14.08.2013
248
A+
A-

 

 

DİREK EYLEMCİSİ MUHAMMET BU KEZ SAKARYADA BİR DİREĞE ÇIKTI

 

Tekirdağ'da 90 metrelik baz istasyonu direğine çıkan ve 3 gün sonra ikna edilebilen kişi aynı eylemi Sakarya’da gerçekleştirdi.


Mart ayındaTekirdağ – Malkara yolu Seymenli köyü yakınlarında bulunan yaklaşık 90 metre yüksekliğindeki direğe çıkan ve 3 gün indirilemeyen eylemci aynı eylemi Sakarya’da da gerçekleştirdi. İsminin Muhammet Ali Raşit olduğu öğrenilen eylemciyi Tekirdağ Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım, ikna ederek aşağı inmesini sağlamıştı.


TALEPLERİ AYNI

Sakarya’da dfün akşam saat 21.10'da 60 metrelik baz istasyonu direğine çıkan şahsın aşağıya indirilmesi için ikna çalışmaları sürüyor. Kocaeli'nden gelen AKUT ekibinden 2 kişi, şahısla görüşmek için 60 metrelik baz istasyonu direğine tırmandı. Şahıs sadece bir kişiyi isterken, AKUT ekibinden sigara istedi. Yaklaşık 3 saat boyunca psikoloğun verdiği taktiklerle şahsı aşağıya inmesi için ikna etmeye çalışan AKUT personeli, tüm çabalarına rağmen başarılı olamadı. Hiçbir isteği olmadığını ve sıkıntısını kimsenin çözemeyeceğini kaydeden şahıs, sağlık durumunun iyi olduğu ve aşağıya indirmek için girişimde bulunulması halinde kendine zarar vereceğini belirttiği öğrenilirken, şahsın bir ara Sakarya Valisi veya milletvekillerinden biriyle görüşme isteğinde de bulunduğu öğrenildi.
Şahsın Mart ayında Tekirdağ'da yaşanan ve 3 gün çıktığı direkten inmeyen eylemci olabileceği üzerinde duran polis, şahsın fotoğrafını şahısla temasa geçen AKUT personeline gösterdi. AKUT personeli, şahsın Tekirdağ'daki eylemciye büyük oranda benzediğini ancak emin olamadıklarını belirttiler.