Depremzedeler İçin Soba Üretimi Yapıyorlar (Video Haber)

Depremzedeler İçin Soba Üretimi Yapıyorlar (Video Haber)
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.02.2023
348
A+
A-

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğretmenleri ve sanayi esnafı okulun atölyesinde depremzedeler için soba üretimi yapıyor.

Kahramanmaraş merkezli Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye ve Adana olmak üzere toplamda 10 ili etkileyen iki büyük deprem sonrasında Tekirdağ’dan bölgeye yardımlar gönderilmeye devam ediyor. Yapılan gıda ve kıyafet yardımlarının yanı sıra enkaz altından çıkarılan vatandaşların en büyük ihtiyacı olan soba için de kollar sıvandı. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğretmenleri ile sanayi esnafı el birliği ile okulun atölyesinde varillerden soba üretimi gerçekleştiriyor. Tamamı geri dönüşüm merkezlerinden alınan varilleri sobaya dönüştüren  esnaf ve öğretmenlerin hedefi ilk etapta 500 adet soba üreterek acilen deprem bölgesine göndermek. İhtiyaç olması dahilinde atölyelerde varilden soba üretimi devam edecek.

ÜRETEBİLECEİMİZ KADA SOBA ÜRETECEĞİZ

Konuyla ilgili açıklama yapan MHP Tekirdağ İl Başkanı S. Fethi Şirin; ‘’Burada depremzedelerimize şuanda tüm halkımızın da yardımlarıyla sobalar gönderiyoruz. Bölgede hava koşulları çok soğuk ve çok kötü. Şuanda en çok ihtiyaç duyulan şeyin, soba olduğunu öğrendik. Herkesten yardım alıyoruz zaten şuanda, duyan vatandaşımız geliyor. İlçe başkanımızla beraber organize olduk, burada gördüğünüz gibi kalabalığız. Üretebildiğimiz kadar soba üretmeyi planlıyoruz. Tırlarla sobaları bölgeye göndereceğiz.’’ Dedi.

YARDIM EDEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN

MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Üretürk; ‘’Buraya gelen, destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Özellikle burada kamu, bizim Süleymanpaşalı esnaflarımız, Madeni eşya odamızda ki kayıtlı kaynakçılar, usta arkadaşlar hepsi teker teker geliyorlar. Biz saat 2’den beri faaliyeti başlattık. 3 ustayla başlamıştık, şuanda 8 ustayla çalışıyoruz. Şuanda yola çıkan arkadaşlar var, yarın sabah gelecekler var, mesaisini bitirip gelecek olanlar var. İnşallah afet bölgesine pratik olarak bu sobaları ulaştıracağız.’’ Dedi.

 

REKLAM ALANI