Deprem Bölgesine Yardım İçin Tekirdağ Seferber Oldu

Deprem Bölgesine Yardım İçin Tekirdağ Seferber Oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.02.2023
406
A+
A-

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem sonrasında Tekirdağ’dan yardım kampanyaları başlatıldı. Tekirdağ’ın tek yürek oldu.

Merkez üssü Kahramanmaraş depreminden sonra vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılamak adına Tekirdağ’da bir çok siyasi parti ve STK yardım kampanyası başlatıldı. Tekirdağ’ın deprem bölgesine yardım yapmak için tek yürek olduğu bu dönemde siyasi partiler ve STK’lar tüm güçleri ile ihtiyaçları karşılamak için çalışıyorlar.

SİYASİ PARTİLER HIZLICA ORGANİZE OLDULAR

Deprem bölgesinde acil ihtiyaçların belli olmasının ardından siyasi partilerin Tekirdağ İl Başkanlıkları harekete geçti. AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı, Tekirdağ Valiliği önüne iki tır yollayarak vatandaşlardan ihtiyaç listesinde olan malzemeler konusunda yardım çağrısında bulundu. Bunun üzerine Tekirdağlı vatandaşlar hızlıca tırların olduğu bölgeye gelerek Battaniye, Bebek Bezi, gıda malzemesi, ısıtıcı gibi ihtiyaç listesinden malzemeler getirildi. Gelecek Partisi İl Başkanlığı önce kan bağışında bulundu sonrasında ise Tekirdağ Valiliği önünde ki tıra partiye toplanan yardımları getirdi. Yardımları teslim ettikten sonrada birlik çağrısında bulundu. Nişancı; ”Bu işin siyaseti olmaz. Vatandaşlarımızdan Allah razı olsun bir kez daha büyüklüğünü göstermiştir. Rabbim hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, enkaz altından kurtarılan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah arama kurtarma ekipleri bir an önce tüm enkaz altında ki vatandaşlarımızı kurtarır, geçmiş olsun Türkiyem. dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı ise İl ve İlçe başkanlıkları binasında yoğun mesai harcadı. Yardım çağrısının ardından vatandaşların getirdiği malzemeler tek tek ayrılarak kolilendi.

 

REKLAM ALANI