Daşdan, ‘Tekirdağspor Manevi Olarak Sahipsiz Bırakılıyor’

Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan Tekirdağspor’un manevi anlamda sahipsiz bırakıldığını söyledi.

Daşdan, ‘Tekirdağspor Manevi Olarak Sahipsiz Bırakılıyor’

Yayınlama: 04.10.2023
608
A+
A-

Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan Tekirdağspor’un manevi anlamda sahipsiz bırakıldığını söyledi.

Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan ile Basın Sözcüsü Abdullah Yalçın, Trakya Türk TV’de Tekirdağ Manşet Gazetesi Salih Canikli ve Antrenör Özay Ceylan’ın hazırlayıp sunduğu Spor Manşet programına katıldı.
Programda konuşan Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan Tekirdğspor’un manevi anlamda sahipsiz bırakıldığına vurgu yaptı.

Maddi kaynağı yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandığını ifade eden Daşdan, şunları kaydetti;” Tekirdağspor hak ettiği güzel yelerde değil. Daha güzel yerlerde olması gerekir. Bunu herkes çok iyi biliyor. Ama Tekirdağspor gerçekten sahipsiz. Her şey maddiyat değil. Maddiyatta önemli. Biz yönetim olarak maddiyatı zaten kendimiz yada çevremizdekiler vasıtasıyla karşılıyoruz. Ama manevi boyuta baktığımızda tribünlerimiz bomboş. Tekirdağspor’umuza sahip çıkalım. Protokolümüz maçlara gelmiyor. Taraftarımız kısmen var. Yönetim Kurulu Üyemiz Cenk Serim ve bir kısım gençlerimiz Tekirdağspor’a sahip çıkıyorlar. Bu stadın dolması lazımdı. Tekirdağspor düştü. Bunu Tekirdağ halkı ile birlikte hak ettiği yere getirmemiz lazım. Bunu biz şahsım ve yönetim olarak başaramayız. Sağınıza, solunuza baktığınız lazım, arkanızda çok güçlü bir kitle olması lazım. Maalesef böyle bir kitlenin olmadığını maalesef görüyoruz. Tekirağspor’umuza bizler sahip çıkıyorsak herkes sahip çıksın. Bizim tribünleri doldurması lazım. Biz bu sezon Tekirdağspor’u bir üst lige çıkartıp, önümüzdeki sezonda bir üst lige daha çıkarmak istiyoruz. Bizim bunu yapabilmemiz için bizim yanımızda manevi destek lazım. Bu manevi destek ise Tekirdağ taraftarıdır. Pazar günü Namık Kemal Stadında Saat:14:00’da oynayacağımız maça tüm taraftarımızı bekliyoruz. Stadı doldurup bizim bu havayı yakalamamız gerekiyor. “

“Yapabilen varsa yapsın, hodri meydan”

Sosyal medya üzerinden yapılan olumsuz eleştirilere de cevap veren Kulüp Başkanı Daşdan;”Ben Bayburtluyum ve Tekirdağ’da yaşıyorum. Tekirdağ 12 yıldır ekmeğimi kazanıyorum. Ben bir Bayburt’lu olarak Tekirdağspor’a sahip çıkıyorsam bazı Tekirdağlı iş adamlarından da taşın altına elini koymasını bekliyorum. Ben Tekirdağ’da yaşadım sürece her zaman Tekirdağspor’a destek olacağım. Yapabilen varsa yapsın, hodri meydan. Ben Tekirdağlıyım diyorum. Yapabilen varsa buyursun gelsin. Biz harcadığımız paraya temrik koymadık. Bizim derdimiz maddiyat değil, bizim derdimiz Tekirdağsor’un hak ettiği yere gelmeli. Biz Tekirdağspor’u basamak olarak kullanarak bir yere gelme derdinde değiliz. Bizim siyasetle işimiz yok” dedi.

“Kimse Tekirdağspor’u siyasete alet edemez”

Tekirdağspor’un siyaset üstü olduğuna vurgu yapan Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan, sözlerini şöyle sürdürdü;” Kişilerin bir siyasi bakış açısı vardır. Buna saygı duyarım. Hiçbir futbol kulübü siyasete alet edilemez. Biz buna karşıyız. Bizim kapımız herkese açık. Bize kim gelirse bizde o tarafa gideriz. Bu A-B Partisi hiç önemli değil. Bize gelen her siyasetçi baş tacımızdır. Gelmeyen siyasilere kendileri bilir diyoruz. Onlar bize saygı duyarsa bizde onlara saygı duyarız. Tekirdağspor bu işi temsil ettiği sürece, Protokol, iş adamlarının Tekirdağspor’a sahip çıkması lazım. Şu andaki yerimiz Süper Amatör oluyor. Sahip çıkılmadığında sonuç bu oluyor. Kendimiz bir şeyler başarmadan biz kimseden maddiyat beklemiyoruz. Biz maneviyat bekliyoruz. Başka maçlara gittiğiniz 3’te birini bize gelin. Spor Bakan Yardımcımız Tekirdağ’a geldi. Biz o kulübe, bu kulübe gitti diye sitemde bulunmuyoruz. Ancak ilin Takımı Tekirdağspor var. Spor Bakan Yardımcısı ile ilgili bilgilendirmedik.”

 

“İlerleyen haftalarda daha iyi olacağız”

Tekirdağspor Basın Sözcüsü Abdullah Yalçın ise Tekirdağspor’un 100. Yılspor karşısında futbol olarak beklentilerin altında kaldığına dikkat çekerek, şunları kaydetti;” İlk resmi maçımıza çıktık. İlerleyen haftalarda takımımız rakibi küçümsemeden beraber oynadıkça daha iyi olacak. Rakibimizi küçüksemek doğru değil. Ligimizde küçümsenecek bir takım yok. Biz il takımıyız. Bizim yerimiz burası değil. Biz süper amatör kümede isteyerek oynamıyoruz. Ama sonuç olarak bu ligde mücadele ediliyor. Futbol 11 kişi ile oynanıyor. O gün gününüzde olmaz veya rakibi küçükserseniz kimse size acımaz. İlk karşılaşmada iyi bir futbol ortaya koyamadık. Bunu ben ilk hafta olmasına bağlıyorum. Önümüzdeki haftalarda sistemde oturacaktır, futbolcularımız da kafayı sahaya daha iyi verecektir. Bizim tek maç kaybetme gibi bir lüksümüz yok. Sosyal medyada her foto paylaştığımızda sanki yönetim kurulu olarak bizler isteyerek, bilerek bu duruma düşürmüşüz gibi bir algı var. Biz göreve geldiğimizde şampiyon olacağız diye bir vaatte bulmadık. Mütevazi bir takımla Tekirdağspor’u iyi temsil edeceğiz dedik. Geçen sezon da geçi bir sezon geçirmedik. Mutlaka hatalar vardır, eksikler vardır ancak biz ligi 4. Bitirdik. 2 Maçı kazansaydık belki şampiyonla oynayacaktık. Ligin statüsünden dolayı Kapaklı ile Play-Off oynadık. Bu maçı kaybederek küme düştük. Bizim bu sene bu sezona bakış açımız ‘Yiğit Düştüğü Yerden Kalkar’. Onun için tüm mücadeleyi yapıyoruz. Yukarı çıkarken de bazı şeylerin temelini atmamız gerekiyor. Gelecek sezonun temellerini oluşturmaya çalışıyoruz.”