Cüneyt Yüksel, Projelerini Açıklamaya Başladı

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Çorlu’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.

Cüneyt Yüksel, Projelerini Açıklamaya Başladı

Yayınlama: 23.02.2024
222
A+
A-

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Çorlu’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlı Mahinur Göktaş’ın katıldığı aday tanıtım programında projelerini açıkladı.

1 NİSAN SONRASI ÇOK AVANTAJLI OLACAĞIZ

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel; ‘’Şöyle bir avantajımız olacak, Allah nasip ederse 1 Nisan tarihinden itibaren çok güçlü bir ekiple birlikte geliyoruz, 3 vekilimiz varmış gibi görünse de, 3 vekilimiz, bir bakanımız hatta bir den fazla bakanımız var. Onları da misafir ettiğimizde neden böyle söylediğimi anlatacağım. Ama bugün gerçekten bu şehrin bir evladı olarak kendini gören ve 1 milyon 250 bin vatandaşı için ne yapabiliriz Cüneyt diye sürekli istişarede bulunduğumuz bir bakanımız burada.’’ İfadelerini kullandı.

KADIN YAŞAM MERKEZLERİ AÇACAĞIZ

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel; ‘’Sizler aracılığı ile Tekirdağ’ın 11 ilçesinde ki 1 milyon 250 bin hemşerimize özellikle Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığımızı ilgilendiren bir çok projemizden bahsetmek istiyorum. Biz öncelikle Süleymanpaşa’da bir çoğunu uyguladık, Süleymanpaşa Belediye Başkanıyken hayata geçirdiğimiz bir çok projemizi inşallah 11 ilçemizde de hayata geçireceğiz. Bunların en başında Kadın yaşam merkezlerimiz geliyor. Kadın Yaşam Merkezlerimiz sadece kadınlarımıza özgü faaliyet gösteren, sadece kadınlarımızın çalıştığı, şehirde ki bütün kadınlarımızın kullandığı yaşam merkezleri olacak. Yüzme havuzundan, güzellik merkezine, aile danışma merkezine, kurs merkezlerine kadar içerisinde bir çok aktivitenin olduğu Kadın yaşam merkezleri olacak.’’ Şeklinde konuştu.

2 YABANCI DİL EĞİTİMİ VEREN KREŞLER AÇILACAK

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel; ‘’Özellikle çalışan kadınlarımızın çok olduğu ilçelerimizde, Şehrimizin kuzey tarafında, başta Çorlu olmak üzere, Çerkezköy, Kapaklı, Süleymanpaşa hattında çok ciddi ihtiyacımız var. Maalesef sayıları yetersiz sayıda. Kreşlerimizi ihtiyaca göre mahallelerimizde, bazı mahallelerde 2 veya 3 tane yapmamız gerekebilir. Örneğin Çorlu’da bir ilçe nüfusu kadar olan mahallelerimiz var. Dolayısıyla Çalışan kadınlarımızın ihtiyacı var. Bunlar normal kreşler olmayacak tabi ki bu kreşlerde en az 2 yabancı dil eğitimi verilecek. Bu kreşlerimizin bazılarını 7/24 açık tutacağız. Bunlardan Vardiyeli çalışan anneler yararlanacak dolayısıyla onların ihtiyacına göre belirleyeceğiz.’’ Dedi.

YAŞLILARIMIZ HUZUR İÇERİSİNDE YAŞAYACAKLAR

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel; ‘’Allah nasip ederse Huzurevi ve Gündüz Bakım Merkezi Tekirdağımızın en çok ihtiyacı olan, huzurevlerimiz var sağolsun Aile Bakanlığımız en son Malkara’da bir tane yaptı ama yeterli gelmediği için sayın Bakanımız Tekirdağ’da bir tane daha yapacağız dedi. İnşallah yer konusunda biz birkaç çalışma yaptık, kapasitesini biraz daha Büyükşehir Belediyesi ile birlikte belki dahada arttıracağımız huzurlu bir kasaba gibi bir proje istiyoruz. Biz kendimizi hazırladık, inşallah bakanlığımızla birlikte Tekirdağ’da yaş almış büyüklerimizin çok keyifli anlar yaşayacağı alanlar inşaa edeceğiz.’’  Dedi.

Aday tanıtım programı soru cevap kısmı ile son buldu.