TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜM ARANDI

TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜM ARANDI

Yayınlama: 11.07.2013
271
A+
A-

 

 

TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜM ARANDITekirdağ’da özellikle hafta sonlarında yaşanan trafik sorunu masaya yatırıldı. Trafiğin rahatlatılması çözüm önerileri basınla paylaşıldı.


Tekirdağ’da özellikle hafta sonlarında yaşanan trafik sorunu valilikte düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı. Toplantıya Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Trafik Tescil Müdürü Metin Kesici, Tekirdağ Karayolları 18.Şube Şefi Tevfik Demirbilek, Malkara Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amiri Tolga Güven, Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürü Aysel Erkmen ve gazeteciler katıldı.


Tekirdağ’da hafta sonlarında trafik yoğunluğunu arttığı bilgisini veren Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, “Şehrimizde 196 bin 510 tescilli aracımız var. Diğer illere nazaran şehrimizde hafta sonlarında trafik yoğunluğu daha fazla artıyor. Yaz aylarında ve hafta sonlarında Çanakkale güzergahının kullanılması nedeniyle araç trafiğinde artış yaşanıyor. Trafiğin yoğun olduğu noktalarda ekiplerimiz önlemlerini artırdı.” dedi.


Yol yapım çalışmalarının araç kuyruğunun uzamasına neden olduğunu kaydeden Yılmaz, “Uzun bir süredir Kumbağ Kavşağı’ndan Aydık Tesisleri’ne kadar olan noktada yoğunluk yaşanıyordu. Burada yol çalışmaları tamamlandı. Buradaki yol gelişli gidişli olarak çift şeritten işliyor. Bu biraz daha trafiği rahatlatacak. Ramazan başlangıcı olması nedeniyle geçen hafta yollarımızdaki yoğunlukta artış oldu. Bu artışın bu hafta sonu ile azalmasını bekliyoruz.” dedi.


Yol yapım çalışmaları nedeniyle trafiğin bazı yerlerde tek şeritten sağlandığını aktaran Yılmaz, “Tekirdağ Malkara arasındaki yol yapım çalışmaları 2 sene boyunca devam edecek. Bu bölgede zaman zaman yol yapım çalışmaları nedeniyle trafik tek şeride düşüyor. Buralarda ekiplerimizin trafik akışını sağlamak için yoğun çalışmaları devam edecek.” dedi.


Vatandaşları trafik yoğunluğu hakkında bilgilendireceklerini kaydeden Yılmaz, “Yoğunluğun yaşandığı yerlerde haber merkezimiz aracılığı ile yerel radyo ve tv’lere bilgi vereceğiz. Onlarda sürekli yayın yaparak trafikteki vatandaşlarımızı bilgilendirecek.” dedi.

 

 

Araç sürücülerini alternatif yolları kullanmaları için uyaracaklarını belirten Yılmaz, “Trafik sıkışıklığının yaşandığı yerleri hafifletmeyi amaçlıyoruz. Bunun için alternatif yolların içinde olduğu bir harita hazırlayacağız. Bu haritaları ekiplerimiz aracılığı ile şoförlerimize dağıtacağız.” dedi.


Tekirdağ’a haftalık 500 aracın giriş çıkış yaptığı bilgisini veren Yılmaz, “İlimize çevre illerden yoğun bir araç trafiği geliyor. Bu yüzden kuyruklar oluşuyor. Trafikte kalan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışmalarımızı hızlandırdık. Yolda kalan sürücülere görevliler tarafından su dağıtımı da yapılacak.” dedi.