Çorlu İçin ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ Kurası Çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi kapsamında Tekirdağ’da yapılacak olan 2 bin 210 konut için kura çekimi gerçekleştirildi.

Çorlu İçin ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ Kurası Çekildi

Yayınlama: 13.03.2023
207
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi kapsamında Tekirdağ’da yapılacak olan 2 bin 210 konut için kura çekimi gerçekleştirildi.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yapılacak olan 2 bin 210 konut için Süleymanpaşa ilçesinde bulunan İsmet İnönü Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirilen kurada, 2 bin 210 konutun hak sahipleri belirlendi.

SOSYAL KONUT PROJESİ BÜYÜYEREK DEVAM EDECEK

Törende konuşma yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, TOKİ’nin son yılların gururu ve göz bebeği olduğunu belirterek, şöyle konuştu: ” Bugün burada kura töreninde yaklaşık 3 bin 253, yarında yapılacak olan törenle beraber 3 bin 253 konutun hak sahiplerine teslimi ile ilgili olarak kura töreni gerçekleştirilmiş olacak. Tabi 46 bin civarında bir müracaat var. Herkese ne yazık ki çıkmayacak. Ama bundan da ümitsizliğe kapılmamak lazım. Devletimiz bu konuda ki çabalarını devam ettiriyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile sosyal konut hamlemizi inşallah büyüterek devam edeceğiz. Önümüzde ki günler, ay ve yıllarda da tüm vatandaşlarımızın bu imkanlara sahip olabilmesi içinde bu çalışmalarımız devam edecek. Bugün ve yarın çekeceğimiz kura töreninden sonra hak sahibi olacak kardeşlerimizin güle güle inşallah yaşamaları, mutlu aile birlikteliklerini bu evlerde daha da geliştirerek geleceğe umutla bakmalarını diliyorum.’’ Dedi.

HUZUR VE GÜVEN İÇERİSİNDE OTURACAKSINIZ

Daha sonra konuşma yapan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım da Tekirdağ’da TOKİ konutlarının en iyi şekilde yapılacağını belirtti. Vali Aziz Yıldırım, “Bu kadar sabrettik, 2 sene daha sabrederiz. Allah nasip ederse 2 sene içerisinde inşallah hepiniz inşallah en güzel şekilde sıcacık yuvalarınızda burası benim dediğiniz yerlerde inşallah sağlıcakla huzur ve güven içerisinde oturacaksınız. Bu hakikaten çok büyük bir müjde, çok büyük bir imkan. Ben sayın Cumhurbaşkanımıza böyle bir proje başlattığı için, Sayın Bakanımıza böyle bir projeyi takip ettiği için, TOKİ Başkanlığımıza orada çalışanlarımıza da bu projeyi usulüne uygun olarak gerçekleştirdikleri için sizlerin huzurunda bir defa daha teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.’’ Diyerek konuştu.

Programa, Süeymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile vatandaşlar katıldı.