CİNAYET ZANLILARI ADLİYE’YE ÇIKARILDI

CİNAYET ZANLILARI ADLİYE’YE ÇIKARILDI

Yayınlama: 07.05.2015
308
A+
A-

 

CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'YE ÇIKARILDI. 

 

Tekirdağ’da telefon satış işleri yapan ve geçtiğimiz Nisan ayında esrarengiz şekilde ortadan kaybolan Özcan.K’ın (30) cinayete kurban gittiği ortaya çıktı


Edinilen bilgiye göre Tekirdağ il merkezinde telefon tamir ve satışı işleri yapan Özcan.K geçtiğimiz 6 Nisan’da İstanbula gidiyorum diye çıktı ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Özcan.K’ın ailesi bir aydır ortadan kaybolan çocuklarını bazı özel tv kanallarına çıkarak aradılar. Bu arada Tekirdağ emniyet müdürlüğü cinayet büro ekipleri, Özcan.K’yi bulmak için özel çalışma başlattılar.Cinayet büro ekipleri iddiaya göre bu sabah olayla ilgisi bulunduğu tahmin edilen Ceza infaz memuru G.G,(34), O.K, (18), M.K (18), adlı 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Emniyetteki sorgularında Özcan.K’yı öldürdüğünü itiraf eden şüphelilerden G.G’in verdiği bilgi doğrultusunda, Süleymanpaşa ilçesi Uçmakdere mahallesinde Cumhuriyet savcısının gözetiminde yapılan kazıda Özcan.K’ın cesedine ulaşıldı.İddiaya göre G.G Özcan Karaca’dan alacaklı olduğu parayı istedi. Özcan Karaca ile aralarında bu konuda tartışma çıktı. Daha sonra Telefon işi yapan Özcan Karacanın dükanında birlikte kahvaltı yapan G.G burdan ayrıldıktan sonra, Karacayı kendisin ait olduğu ileri sürülen Ertuğrul mahallesindeki oto yıkama dükkanına çağırıp burada susturucu takılı tabancayla vurdu.G.G Karacanın cesedini kiraladığı otomobilin bagajına koyduktan sonra Muratlı yolu üzerinde bulunan Yarı açık cezaevine işe gitti. Edinilen bilgiye göre, ertesi gün cesedi ortadan kaldırmak için plan yapan G.G, yanında çalışan M.K ve O.Y’in de yardımı ile kiraladığı otomobilin bagajındaki Özcan Karaca’nın cesedini alarak havanın kararması ile birlikte Uçmak Dere de boş bir araziye gömdüler.


Dün gece gözaltına alınan 3 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından geniş güvenlik önlemleri alınan adliyeye sevk edildiler. Özcan.K’ın cenazesinin ise yakınları tarafından bugün İstanbul adli tıp kurumundan alınarak doğduğu yer olan Süleymanpaşa ilçesi Karacakılavuz mahallesinde toprağa verileceği öğrenildi.