CHP’de Önceki Dönem İl Başkanları Toplandı, Birlik Mesajı Verildi

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığında önceki dönem il başkanlarının da katıldığı basın toplantısı düzenlendi.

CHP’de Önceki Dönem İl Başkanları Toplandı, Birlik Mesajı Verildi

Yayınlama: 17.11.2023
133
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığında önceki dönem il başkanlarının da katıldığı basın toplantısı düzenlendi.

Birlik ve beraberlik mesajının verildiği toplantıya, önceki dönem il başkanlarından, Mehmet Nuri Saygun, Aydın Kurban, Recep Palabıyık, Recep Ökten, Şeref Çetin, Kadir Albayrak, Volkan Nallar, Salih Toker, Fahrettin Meker ve Mevcut İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli katıldı.

Önceki dönem il başkanları ile yaklaşık 1 saat süren bir toplantının ardından, toplantıdan çıkan birlik ve beraberlik mesajı CHP İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli tarafından basın mensuplarına paylaşıldı. Toplantıya Önceki dönem il başkanlarından Güneş Gürseler daha önceden planlanmış programı olduğu için katılamazken, Zeynel Şener Saygın ise rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamadı.

YENİ SEÇİLEN GENEL BAŞKANIMIZA BAŞARILAR DİLERİM

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli; ‘’Bildiğiniz gibi, kongre ve kurultay süreçlerimiz tamamlanmış durumdadır. En son 4-5 Kasım tarihlerinde bir demokrasi şöleni halinde geçen kurultayımızdan sonra artık Genel Başkanımızın önderliğinde yerel seçim süreci başlamıştır. Bu sürece geçmeden önce ben yeni seçilen genel başkanımız sayın Özgür Özel’i çıktığı bu büyük yolda başarılar dilediğimizi ve her zaman yan yana, omuz omuza mücadele edeceğimizi söyleyerek başlamak istiyorum.’’ İfadelerini kullandı.

YEREL SEÇİM SÜRECİ PARTİMİZDE BAŞLADI

Ankara’da 81 İl başkanının katıldığı toplantı ile yerel seçim startının verildiğini belirten CHP Tekirdağ İl Başkanı Özgür Taşmerdivenli; ‘’ Yerel seçim süreci partimizde start aldı. Genel başkanımız Özgür Özel geçtiğimiz günlerde tüm il başkanlarımıza bir araya getirerek, yerel seçim sürecinin startını verdi. Önümüzde ki süreçte aday adaylığı belirleme süreciyle başlayacak bir durum söz konusu. Kesin tarih vermemekle beraber CHP’nin aday belirleme süreci ile ilgili şunu söyleyebilirim. Kasım ayı içerisinde başvurular başlayacak, Aralık ayının başında tamamlanacak. Aralık ayının sonunda da anket çalışmaları ve temayül yoklaması sonuca ulaşarak, CHP adayları sahaya çıkacaktır.’’ Şeklinde konuştu.

TEKİRDAĞ ÖRGÜTLERİNİN BEKLENTİLERİNİ ANKARA’YA AKTARDIK

Şenol Özgür Taşmerdivenli; ‘’Tüm ilçe başkanlarımızla, il başkanlığımızda bir araya geldik. Hepsiyle özel bir heyet halinde görüşmelerimizi tamamladık. İlçe başkanlarımızın fikirlerini içeren bir çalışma ve rapor hazırladık. Ankara’ya gittiğimizde önce kapalı grup toplantısına katıldık, sizlerinde takip ettiği gibi. Arkasından parti meclisimizle 81 il başkanımız bir araya geldik. Her il başkanımız kendi ili için konuşma fırsatı yakaladı. Biz örgüt başkanlarımızdan aldığımız donelerimizi üzerine hiçbir şey katmayarak onların verdiği bilgiler ışığında ilçelerimizde neler yapılması gerektiğini Genel Başkanımıza, Örgüt ve Örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcımıza, Yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcımıza konuyu anlattık.’’ Dedi.

YASAL OLARAK ÖN SEÇİM SÜRECİ YETİŞMİYOR

Ön seçimin yapılmasının yasal olarak çok gecikeceğini, bunun yerine temayül yoklaması yapılacağını belirten Taşmerdivenli; ‘’Ön seçim şöyle, yasal olarak sürecin yetişmesi pek mümkün gözükmüyor açıkçası. Yasal ön seçime gittiğimiz taktirde Ocak ayının sonunu bulabilir, Belediye Başkan adaylarımızın belirlenmesi bu da sahada hareketimizi kısıtlıyor. Çok kısa bir zaman kaldı bunu sadece Tekirdağ olarak düşünmeyin, İstanbul, Bakırköy olarak düşünün. Bu sürecin bir an önce hareketlenmesi için temayül yoklaması yapılacaktır. Örgüt nezaretinde bir temayül yapılacaktır, örgütümüz tüm ilçelerimizde bu süreci en adil şekilde yürütecektir.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Ajans Tekirdağ Haber Merkezi