CHP’DE GERGİN SAATLER

CHP’DE GERGİN SAATLER

Yayınlama: 20.02.2014
240
A+
A-

 

CHP’DE GERGİN SAATLER

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Örgütü İl Binası CHP Çerkezköy İlçe Örgütü’nün Belediye Meclisi Aday Listesi’nin son anda CHP Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından değiştirilmesi iddiası üzerine yaklaşık 50 kişilik CHP Çerkezköy İlçe örgütü üyesi tarafından baskına uğradı. 

Tekirdağ Hükümet Caddesi üzerindeki CHP Tekirdağ İl Binası’nda gerçekleşen olayda, CHP Çerkezköy İlçe Belediye Meclis Üyesi adaylarının son anda CHP Tekirdağ İl Başkanlığı ve CHP Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak ile Emre Köprülü tarafından değiştirilmesi iddiasına kızan CHP Çerkezköy İlçe Örgütü, yaklaşık 50 kişilik gurup ile CHP Tekirdağ İl Başkanlığı’na geldi.


 

“CHP’Yİ BİTİRİYORLAR” 

Edinilen Bilgiye göre CHP Tekirdağ İl Başkanlığı’nda tepkilerini sert bir şekilde yansıtan partililer ile CHP Tekirdağ İl Yöneticileri arasında tartışmaların yaşandığı olaylı gecede CHP Çerkezköy İlçe Yönetimi CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık’ın istifasını istediği öğrenildi. Sıkça tartışmaların yaşandığı gecenin sonunda açıklamalarda bulunan Çerkezköy İlçe örgütü üyelerinden Müslüm Özdemir yaptığı açıklamada, “Emre Köprülü, Recep Palabıyık, Faik Öztrak şeytan üçlüsü, Çerkezköy’de ve Tekirdağ’da CHP’yi bitiriyor. Bunu bütün CHP’liler bilsin. Babam dedem bütün ailem bu partiye oy verdi. Bende oy verdim. Ben bu partinin taraftarıyım. “ ifadelerini kullandı. 

“LİSTEYE GİREN İNSANLARIN CHP İLE ALAKASI YOK” 

CHP Çerkezköy örgütü üyesi Müslüm Özdemir’in ardından açıklamalarda bulunan bir diğer örgüt üyesi Ali Kaçmaz ise, “Burada olmamızın tek sebebi Çerkezköy’de ilçe örgütünün hazırladığı belediye encümen üyesi listesinin hiçe sayılmış kendi belediye başkan adayı kendi listesini içeriye sunmuş, CHP ile alakası olmayan insanlar ilk 15’e giren insanlar CHP ilçe alası olmayan insanlar. Bütün CHP ilçe örgütünün hiçe sayılması.. 10 yıldan beri bu partiye hizmet ediyorum.  Adaylığı açıklandıktan sonra 1 gün gelip destek istemediler. Bizde teşkilat olarak kendisini yalnız bırakıyoruz. İstediğini yapabilir. Arkasında değiliz. İstifamızı da yarın sunuyoruz.” Şeklinde konuştu.  

“İSTİFALAR SÖZ KONUSU OLMAYACAK” 

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Saim Özkan ise CHP Tekirdağ İl Başkanlığı çıkışında yaptığı açıklamada, “Biz Çerkezköy İlçe Yönetimiyiz. Bende İlçe Başkanıyım. Belediye Başkan Adayı kendi başına örgütü çiğneyerek liste yapıp, bu listeyi götürüp vermesi. Burada il başkanlığını da kullanması. Herhangi bir art niyetli olay yok. Biz geldik tepkimizi koyduk. İl Başkanımıza söyledik. O da bizi iyi bir şekilde karşıladı. Gidiyoruz. İstifalar söz konusu değil.” İfadelerini kullandı. Öte yandan ilçe başkanı Saim Özkan konuşurken tepkilerini dile getirmeye devam eden Çerkezköy ilçe örgütü üyelerini susturduğu gözlerden kaçmadı.


 

SORULARI YANITSIZ BIRAKTI


 

Olayın üzerine CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık’ı arayan basın mensuplarının telefonuna cevap veren Palabıyık’a bu gece yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapılıp yapılmayacağının sorulması  üzerine “Hayır Teşekkürler” yanıtını veren Recep Palabıyık, Telefonu  muhabirin yüzüne kapadı.