FİRAR EDİP YEDİ OTOMOBİL ÇALDI

FİRAR EDİP YEDİ OTOMOBİL ÇALDI

Yayınlama: 09.04.2015
283
A+
A-

 

Cezaevi firarisi jandarma operasyonu ile yakalandı

Ruhan YALÇIN

 

Tekirdağ’da polis ve jandarmayı haftalardır peşinden koşturan cezaevi firarisi Fevzi G, Süleymanpaşa ilçesi Karaevli köyünde saklandığı evde jandarmanın operasyonuyla yakalandı. Firar ettikten sonra bir çok hırsızlık olayına karışan Fevzi G’in 30 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenildi.


İddiaya göre Çanakkale E tipi cezaevinde yatarken rahatsızlanan hükümlü Fevzi Gürkan (25), 26.03.2015 tarihinde hastaneye sevk edildi. Burada yattığı sırada görevlilerin bir anlık dalgınlığından yararlanan Fevzi G, hastaneden kaçarak izini kaybettirdi.

 

7 OTOMOBİL BİR EV SOYDU

 

Fevzi G, firar ettikten sonra Edirnenin Uzunköprü ilçesinde iki adet otomobili çaldı. Çaldığı otomobil ile geldiği Tekirdağ’da sırası ile Süleypanpaşa ilçesinde 2, Muratlı ilçesinde 2, Çorlu’da 1 otomobil ve Süleymanpaşa ilçesinde bir ev soydu. Zanlının peşine düşen emniyet ve jandarma zanlının en son çalarak kaçtığı aracın plakasını belirleyip otomobili takibe aldı. Çaldığı otomobilleri bir süre kullandıktan sonra terk edip kaçan Fevzi G, Jandarma tarafından Banarlı mahallesinde sıkıştırıldı. Çaldığı otomobili tarlaya terk edip yaya olarak kaçan Fevzi G, izini kaybettirdi.

 

 

Daha sonra jandarmaya bir vatandaşın yaptığı ihbar da Süleymanpaşa ilçesi Karaevli mahallesinde sahibinin evde olmadığı bir yazlık evin ışıklarının yandığı bilgisi üzerine jandarma ekipleri sabaha karşı mahalleyi kuşattı. Söz konusu eve operasyon düzenleyen jandarma ekipleri cezaevi firarisi Fevzi G’yi kıskıvrak yakaladı. Jandarmadaki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Fevzi G, yeniden tutuklanarak Çanakkale jandarma ekiplerine teslim edildi. Zanlının yakalanması ile Tekirdağlılar rahat bir nefes aldı.