ÇEVRECİ KÖPEK BETSİ

ÇEVRECİ KÖPEK BETSİ

Yayınlama: 26.08.2013
274
A+
A-

 

Çevreci Köpek 'betsi' Görenleri Şaşırtıyor

 

Tekirdağ'da denizden pet şişe ve naylonları toplayan çevreci köpek 'Betsi', görenleri şaşırtıyor.Değirmenaltı Mahallesi’nde oturan üniversite öğrencisi Onur Cici’nin 4 yaşındaki Golden cinsi dişi Betsi adlı köpeği, çevreci duyarlılığıyla…Tekirdağ'da denizden pet şişe ve naylonları toplayan çevreci köpek 'Betsi', görenleri şaşırtıyor.

 

Değirmenaltı Mahallesi’nde oturan üniversite öğrencisi Onur Cici’nin 4 yaşındaki Golden cinsi dişi Betsi adlı köpeği, çevreci duyarlılığıyla dikkat çekiyor. Cici’nin evinin bulunduğu sahile gelen köpek, denizdeki bira şişesi, pet şişe ve naylon parçalarını denizden toplayarak sahile çıkartıyor. Betsi'nin, meraklı bakışlar arasında denizde gördüğü atıkları ağzına alarak dışarı çıkarması, tatilcilerin beğenisini topluyor.


Köpeğinin kendi kendine denizi temizlediğini belirten Onur Cici, “Köpeğim Betsi her gün sahile gelip denizden şişeleri topluyor. Kendi kendine toplamaya başladı. Ben bir şey öğretmedim. Doğanın temizlenmesine yardımcı oluyor. Tatilciler çok şaşırıyor. Yavrusu da denize girmeyi çok seviyor” dedi.


Betsi’nin her gün denizde temizlik yaptığını söyleyen bir tatilci de, “Her gün burada çöpleri topluyor. Denizde gördüğü poşet ve şişeleri yüzerek alarak, kıyıya bırakıyor. Bütün hayvanların bu şekilde eğitilmesi gerekir” ifadelerini kullandı.