Çerkezköy’de 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak için Samsun’a çıkışının 105. Yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çerkezköy Belediyesi’nin hazırladığı birbirinden güzel etkinliklerle muhteşem bir atmosferde kutlandı.

Çerkezköy’de 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı

Yayınlama: 20.05.2024
29
A+
A-

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak için Samsun’a çıkışının 105. Yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çerkezköy Belediyesi’nin hazırladığı birbirinden güzel etkinliklerle muhteşem bir atmosferde kutlandı.

GELENEKSEL SATRANÇ TURNUVASI GERÇEKLEŞTİ

Çerkezköy’deki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları 18 Mayıs Cumartesi günü Çerkezköy Belediyesi tarafından bu yıl 13.’sü düzenlenen Çerkezköy Belediyesi Geleneksel Satranç Turnuvası ile başladı. İki gün boyunca 5 ayrı kategoride 300 sporcunun mücadele ettiği Satranç Turnuvası Pazar günü yapılan final müsabakaları ile sona ererken, dereceye giren sporculara ödülleri Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından verildi.

DESTANLARIN DANSI BÜYÜLEDİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Cumartesi akşamı Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda düzenlenen ‘Destanların Dansı’ gösterisi ile devam ederken, Güreş Alanı’nı dolduran Çerkezköylüler muhteşem bir atmosferde gerçekleştirilen Destanların Dansı gösterisinde Türk tarihi boyunca destanlardan kahramanlara, ozanlardan şairlere, acılardan zaferlere ve ortak bağlara uzanan görkemli bir yolculuğa tanıklık ettiler.

RESMİ KUTLAMA PROGRAMI DA YAPILDI

Çerkezköy’de ki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Pazar günü sabah 10.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından kutlamalar Çerkezköy Belediyesi 29 Ekim Spor Kompleksi içerisinde bulunan Çim Saha’da yapılan kutlamalar ile devam etti.

GENÇLER EĞLENCELİ VE GÜZEL VAKİT GEÇİRDİLER

29 Ekim Spor Kompleksi’nde yapılan kutlama programının sona ermesinin ardından Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda saat 14.00-20.00 saatleri arasında Sanal Gerçeklik Oyunları etkinliği gerçekleştirildi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Sanal Gerçeklik Oyunları olan Photobooth (Fotoğraf aktiviteleri), Eşleştirme Oyunu, Kinect Uçuş Oyunu, Kafa Topu VR, Ok Atma VR, Motorsiklet Simülatör, Roller Coster Simülatör, Spin Bike Station, Smoothie Bike, Retro Oyunlar (Atari, tilt, langırt, dev jenga) gibi etkinliklerde Çerkezköylü gençler güzel ve eğlenceli vakit geçirdiler.

MOTİVE VE MARY JANE’DEN UNUTULMAZ BİR KONSER

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Pazar günü saat 20.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan ve Kentpark’ta sona eren Fener Alayı’na soğuk havaya rağmen binlerce Çerkezköylü vatandaşlar ellerinde meşaleler ve Türk Bayrakları ile katıldı, Belediye Başkanı Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcıları Cengiz Memiş, Gökay Keleşoğlu, CHP İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, Belediye Meclis Üyeleri ve Cumhuriyet sevdalısı vatandaşların katılımı gerçekleşen Fener Alayı’nın ardından Kentpark’ta gençlerin hayranlıkla izlediği Mary Jane ve Motive’nin sahne alarak, Kentpark’ı dolduran Çerkezköy halkına unutulmaz bir gece yaşatması ile sona erdi.