Cenk Boduç Süleymanpaşa Aday Adaylığını Açıkladı

Cenk Boduç, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Süleymanpaşa Belediye Başkanı aday adaylığını geniş bir katılımla parti binasında duyurdu.

Cenk Boduç Süleymanpaşa Aday Adaylığını Açıkladı

Yayınlama: 03.12.2023
183
A+
A-

Cenk Boduç, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Süleymanpaşa Belediye Başkanı aday adaylığını geniş bir katılımla parti binasında duyurdu.

CHP İl Binası Kuvayı Milliye Salonu’ndaki açıklamaya CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Engin, CHP İl Başkan Vekili Levent Gündoğdu, parti yöneticileri, partililer ve birçok vatandaş katıldı. Boduç, köklerini Anadolu ve Rumeli Müdafai Hukuk cemiyetinden alan CHP örgütünün değerli mensuplarına teşekkür ederek, 20’li yaşlarında CHP’ye katıldığını ve bugün Süleymanpaşa Belediye Başkan adayı olarak huzurunda bulunmaktan şeref duyduğunu ifade etti. Tekirdağ doğumlu olan Boduç, Trakya Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. İş hayatında 18 yıl çok uluslu şirketlerde Product Specialist ve Kilit Müşteri Yöneticisi olarak görev aldıktan sonra 2019’da ticari hayata atıldı, halen Havuz sistemleri ve Havuz kimyasalları alanında faaliyet gösteriyor. CHP çatısı altında çeşitli görevlerde bulunan Boduç, evli ve iki çocuk babası.

Boduç, Tekirdağ kökenli olup, ailesinin Makedonya’dan gelme kökenine sahip olduğunu belirtti. Siyasette inanç ve yürek işi olduğunu vurgulayarak, AKP’nin 21 yıllık iktidarında yaşanan çeşitli sorunları eleştirdi. Millet İttifakı’nın yaşadığı seçim kaybını değerlendirip, Genel Merkez’in değişim vurgusunu anlattı. Parti tabanının desteğiyle Süleymanpaşa’da büyük bir değişimi hayata geçirmeyi hedeflediğini ifade etti. Anahtar kelimenin “BİRLİK” olduğunu belirterek, koltuk veya makam sevdası olmadan gençlik, heyecan, enerji ve liyakatle hizmet odaklı bir siyaset yapacaklarını söyledi.

Belediye Meclisi’nin toplum hizmetine odaklanacağını belirterek, Süleymanpaşa’nın her ferdiyle kucaklaşacaklarını ve şehrin değerlerine sahip çıkacaklarını söyledi. Boduç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti, Diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir” sözlerine vurgu yaparak, parti ilkelerinden taviz vermeyeceklerini ve Cumhuriyetimizin 100. yılında Genel Başkan Özgür Özel liderliğinde “yüz yılın değişimi” ve “iktidar” hedefine katkı sağlamak amacıyla yola çıktıklarını ifade etti. Tekirdağ’ın kalbini ve Süleymanpaşa’yı kazanmak için Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday olduğunu belirterek herkesi bu kutlu yürüyüşe katılmaya davet etti.