ÇANAKKALE RESİMLERİ SERGİSİNİ AÇTI

ÇANAKKALE RESİMLERİ SERGİSİNİ AÇTI

Yayınlama: 19.11.2013
210
A+
A-

AKBULUT  ÇANAKKALE RESİMLERİ SERGİSİNİ AÇTI.

 

Tekirdağ Milletvekili ve Türkiye –Avustralya Dostluk Grubu Başkanı T.Ziyaeddin AKBULUT Çanakkale Resim Yarışması’nın sergi resmi açılışınıTürkiye Büyük Millet Meclisi Mustafa Necati Kültür Evinde yaptı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Sidney Gelibolu Memorial Derneği işbirliğiyle ve Avustralya Ankara Büyükelçiliği ve  Çanakkale Konsolosluğu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Işık Üniversitesi Katkıları ile düzenlenen serginin açılışına Sayın AKBULUT’un yanısıra Avustralya Büyükelçisi Ian BİGGS, Türkiye –Avustralya Dostluk Grubu üyesi Milletvekilleri, Gelibolu Anma Derneği Başkanı  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 


Serginin Türkiye Büyük Millet Meclisi Mustafa Necati Kültür Evinde açılmasında büyük katkısı olan Sayın AKBULUT “Çanakkale Resim yarışmasının amacının Çanakkale Savaşları sırasında oluşan cesaret, vatan sevgisi, dostluk ve dayanışma, uluslararası barış ve özgürlük kavramlarını yeni nesillere aktarmak, savaşta ülkeleri için canını feda eden kahramanların hatırasını canlı tutmak, Çanakkale Savaşları ile ülkelerimiz arasında arasında oluşan anlamlı dostluk ve işbirliğine katkıda bulunmaktır. Bu amaçla düzenlenen resim yarışmasındaki resimlerin sergilenmesinin Meclis çatısı altında gerçekleşmesi ayrı bir anlam ve değer katmıştır. Tüm emeği geçenleri kutluyorum”dedi.