Büyükşehir Belediyesinde İşten Çıkartılan İşçi, Adalet İçin Ankara’ya Yürüyor

Büyükşehir Belediyesinde İşten Çıkartılan İşçi, Adalet İçin Ankara’ya Yürüyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.02.2023
764
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde ki işinden haksız bir şekilde işten çıkarıldığını iddia eden Numan Büyükhan hakkını aramak için Ankara’ya yürüyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanlığında ki işinden haksız bir şekilde işten çıkarıldığını iddia eden, Numan Büyükhan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yaptıktan sonra Ankara’ya doğru yürüyerek yola çıktı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye binası önünde bir açıklama yapan Büyükhan, daha sonra burada ki yakınları ile vedalaştıktan sonra Ankara’ya doğru yürüyerek yola çıktı.

HAK, HUKUK, ADALET DEDİĞİM İÇİN İŞTEN ÇIKARTILDIM

Numan Büyükhan; ‘’Değeli basın mensupları. 2011 yılından 2023’ün ilk gününe kadar işimi özveri ve sadakat ile yaptım. Ne bir Ahlaksızlığım ne bir hırsızlığım nede iş disiplinine aykırı hareket etmedim. Çorlu belediyesine bağlıyken dert, Büyükşehir Belediyesinde çalıştığımız dönem verem sahibi olduk. ‘Ulan madem verem oldun Neden 12 yıl bekledin’ derseniz. Hep kadro, hep şartların düzeleceği yönünden sözler verildi. Bizler sözün namus olduğunu benimseyen bir toplumuz. Toplumumuzdaki karşılığı tamda budur. Ödenmek istenmeyen tediyeler, verilmeyen zamlar ve en son banka promosyonları. Hatta yerel basında da yer aldı. Banka promosyonlarında büyük vurgun.21 trilyon para kayıp. Ben hakkımızı istedim. Bunu yüksek sesle haykırdım. Bu haberler doğruysa bizim emeğimizi, hakkımızı kim gasp etti. Hak hukuk adalet diyenler ekmeği tencerenin dibine öylemi sürüyorlar ve utanmadan birde helallik istiyorlar zehir zıkkım haram olsun. Bu haberleri sözde halkçı bir belediyede çalıştığım için okurken utandım. Üzerine üzerine gittim ve kendilerine yakışanı yaptılar. Beni işimden kovdular. Ama ben daha son sözümü söylemedim. Şu dakikaya kadar Siyasete girmek istemiyordum ama artık sonuna kadar gireceğim.’’ İfadelerini kullandı.

HAK ARAYANLARIN HAKKINI ALMAK İÇİN GELİYORUM

Numan Büyükhan; ‘’Önümde uzun bir yol var buradan Ankara’ya gidinceye kadar videolar yayınlayıp anlatmam gereken şeyleri zamana yayarak anlatacağım. Kimler 5’li kimler 10’lu 100’lü çete gün yüzüne çıkacak. Allah büyük. Rahmetli Ahmet Kaya’nın dediği gibi. Kısa çöp uzun çöpten hakkında alacak elbette. Sizlerin kıymetli zamanını fazla gasp etmeden hepinizden helâllik alıp yoluma adalete yürüyorum. Allah’a emanet olun. Yolcu yolundan gerek. İşçinin  emekçinin dostu gibi görünüp İngiliz, Fransız taktiği uygulayan baylar, Hak arayanların hakkını almak için geliyorum. Allah’a emanetsiniz başta ailem sonra hepiniz.’’ Dedi.

Konuyla ilgili sözlü olarak açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; ‘’ Büyükşehir belediyemiz bünyesinde çok sayıda çalışanımız var. Biz kimseyi haksız yere işinden etmemişizdir. Eğer haksızlık olduğunu iddia ediyorsa yasalar açık, mahkemeler orada tüm yasal haklarını kullanabilir.’’ Dedi.

REKLAM ALANI