Büyükşehir Belediyesi İlk Meclis Toplantısı Gerçekleşti

31 Mart mahalli idareleri seçimleri sonrası Büyükşehir Belediyesi ilk meclis toplantısı Tekirdağ’ın ilk Kadın Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer başkanlığında gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi İlk Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Yayınlama: 13.04.2024
621
A+
A-

31 Mart mahalli idareleri seçimleri sonrası Büyükşehir Belediyesi ilk meclis toplantısı Tekirdağ’ın ilk Kadın Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer başkanlığında gerçekleştirildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Meclis toplantı salonunda gerçekleşen ilk meclis toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, yeni dönemin tüm şehre ve meclis üyelerine hayırlı olması dileklerinde bulundu.

TÜM SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİM

Tekirdağ’ın İlk Kadın Belediye Başkanı olan Dr. Candan Yüceer, ilk mecliste yaptığı konuşmada; ‘’2024-2029 yılları arasında görev yapacak olan meclisimizin ilk toplantısını gerçekleştiriyoruz. Ben meclisimize üstün başarı ve hayırlı çalışmalar diliyorum. Geçmişten bugüne görev alan bütün başkanlarımızı, meclis üyelerimizi bütün başkanlarım adına onlara teşekkürü bir borç biliyorum. Onlardan aldığımız bu hizmet bayrağını daha yukarıya taşıyacağız bu dönem inşallah. Hepimiz heyecanlı tempolu, zorlu bir seçim süreci geçirdik. Ne mutlu ki bu süreçte, bu zorlu süreç içerisinde siyasi nezaket ve olgunlukla tamamladık bu süreci, ben bütün siyasi parti temsilcilerini, adaylarını herhangi bir olumsuzluğa mahal vermedikleri ve şehrimize yakışan bir şekilde bu süreci, demokrasi şölenine çevirdikleri için çok teşekkür ediyorum. Ben Tekirdağ’ın ilk kadın Büyükşehir Belediye başkanı olarak 11 ilçe belediye başkanımız ve kıymetli belediye meclis üyelerimizle beraber Tekirdağımızı daha güzel, daha yaşanılabilir bir şehir haline getirebilmek için birlikte çalışmaya hazırım.’’ Dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer’in konuşmasının ardından, meclis birinci ve ikinci başkanvekilleri seçimi gerçekleştirildi. Kapalı zarf usülü gerçekleştirilen seçimde Meclis Üyeleri Hasan Toprak birinci başkanvekili seçilirken, ikinci başkanvekili ise Fatma Çoban oldu. Yapılan seçimin ardından Büyükşehir Belediye Meclisi gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından son buldu.

Öte yandan Meclis üyeliği dağılımı, CHP 44, AK Parti 19 ve İYİ Parti 1 şeklinde oldu.