BİRLİK ÇAĞRISI YAPTI

BİRLİK ÇAĞRISI YAPTI

Yayınlama: 16.10.2013
214
A+
A-

 

 

UZATILAN BU ELİ GERİ ÇEVİRMEYİN DEDİ

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bayram sonrası Anayasa’nın bu zamana kadar uzlaşılan maddelerini çıkarma konusunda yeniden bir irade ortaya koyalım. MHP’ye, CHP’ye, BDP’ye çağrı yapıyorum, bu eli çevirmeyin” dedi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisinin Tekirdağ il başkanlığında gerçekleşen bayramlaşma törenine katıldı. Soylu’yu burada AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, AK Parti İl Başkanı Ahmet Kambur ve partililer karşıladı.


Partililerle tek tek bayramlaşan Soylu, toplantı salonunda partililere seslendi.Demokratikleşme paketinin bayram müjdesi olduğunu kaydeden Soylu, “Her bayram kendi müjdesi ile gelir. AK Parti’nin bu güzel ülkeye bayram öncesi çok güzel bir müjdesi oldu: Demokratikleşme paketi. AK Parti’nin son 11 yıldır ortaya koyduğu bu büyük mücadelenin hizmet azminin belki ayakta tutulmasının en önemli numunelerinden birisidir bu demokratikleşme paketi. Bu topraklarda hep millet devlet uzlaşmazlığı söz konusu oldu.


Hep millet devlet çekişmesi söz konusu oldu. Millet devlet mesafesi söz konusu oldu. 11 yıldır bu kadrolar millet devlet mesafesinin ortadan kaldırmak için bütün gayretini ortaya koydu” dedi.Siyasi partilere bayram sonrası uzlaşılan maddeleri kanunlaştırmak için çağrı yapan Soylu, “Bayram öncesi demokratikleşme paketinden bayram sonrası Anayasa’nın bu zamana kadar uzlaşılan maddelerini çıkarma konusunda yeniden bir irade ortaya koyalım.


MHP’ye, CHP’ye, BDP’ye çağrı yapıyorum bu eli çevirmeyin. Evet dediğiniz bu teklife aynı ısrar ve kararlıkla ‘evet’ deyin. Bu milletin her zaman ve her zaman morale, başarıya bu milletin yarınlarda daha çok yükselmeye ihtiyacı var. Bunu hep birlikte sağlayalım. Bu milletin yarınlarını düzeltecek en önemli organ siyaset organıdır” dedi.

Soylu konuşmasının ardından karayolu ile İstanbul’a hareket etti.