BUNUN ADI REZALET

BUNUN ADI REZALET

Yayınlama: 09.06.2013
204
A+
A-


 

 

BUNUN ADI REZALETTekirdağ’da Gezi Parkı’na destek eylemine köpeğine Türk bayraklı tişört giydirerek gelen bir kişi polis tarafından ‘Bayrak Kanuna Muhalefet’ten göz altına alındı. Köpeğin sahibini emniyete götüren polisler, köpek üzerindeki Türk bayraklı tişörtü de çıkartırdı.


Edinilen bilgiye göre Cumhuriyet Halk Partili ve Türkiye Gençlik Birliği’ne üye gençlerin düzenlediği Gezi Parkı’na destek eylemi Tuğlalı Park’ta yapıldı. Eyleme Muhasebeci Önder Üzel ve sigortacı eşi Dilek Üzel de destek verdi. Üzerlerine Türk bayraklı tişört giyen Karı-koca 2 yaşındaki golden cinsi köpeklerine de Türk bayraklı tişört giydirerek eyleme destek vermeye geldi.


Eylem alanında köpekleri ile dolaşan çift köpeklerinin boynuna astığı pankarta ‘Park yoksa AVM’ne sıçarım. Çünkü ben de çapulcuyum’ yazısı yazdı.

            Bir süre eylemcilerin arasından dolaşan köpeği polisler fark etti. Karı-koca ve köpeğini eylem alanından çıkartan polisler, köpek üzerindeki Türk bayraklı tişörtü çıkarmayan karı-kocayla tartıştı.

            Tartışmanın uzaması üzerine polis ekipleri, Önder Üzel’e cumhuriyet savcısının talimatı üzerine gözaltına alındığını söyledi. Bunun üzerine Dilek Üzel polislerin yardımı ile köpek üzerinde bulunan tişörtü çıkarttı.

            Türk Bayrağı’na muhalefetten göz altına alınan Önder Üzel, sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Üzel’in  250 promil alkollü çıktığı öğrenildi.

            Eşinin gözaltına alınmasına tepki gösteren Dilek Üzel, “Köpeğimiz Türk bayrağına değer veriyor. İnsanlar bunu yanlış anladı. Bizim köpeğimiz hakaret için giymedi o tişörtü. Buradaki insanlara destek için giydi. Türk bayrağını sırtında taşıdığını göstermek için giydi. Türkiye’nin simgesini benim köpeğim sırtında taşıyor. Köpeğim İstiklal Marşı’nı ayakta dinliyor. İnsanlar bizi yanlış anladı. Zihniyet meselesi.” dedi.

            2 saat eylem yapan grup olaysız bir şekilde dağıldı.