EMNİYET MÜDÜRÜ ALİ YILMAZ’IN MESAJI

EMNİYET MÜDÜRÜ ALİ YILMAZ’IN MESAJI

Yayınlama: 25.07.2013
229
A+
A-

 

TEKİRDAĞ İL EMNİYET MÜDÜRÜ ALİ YILMAZ'IN BASIN BAYRAMI MESAJI

 

24 Temmuz 1908’de, Meşrutiyetin ilanıyla, Türk basınından ilk kez sansürün kaldırılmasının 105. yıl dönümünü kutluyoruz.

Farklı görüşlerin seslendirilebildiği ve tartışılabildiği gelişmiş demokrasilerdeki en önemli özgürlüklerden biri, ifade hürriyeti ve basın özgürlüğüdür. Bu açıdan sansürün kaldırılması ve ifade hürriyetinin sağlanması, basın tarihimizin hiç kuşkusuz en önemli dönüm noktalarından birini teşkil etmiştir.

Kamuya hizmet anlamında basın; bir kamu görevi olarak, idarecilerin yaptıklarını halka, halkın da tepkilerini, isteklerini idarecilere iletmesi bakımdan bir köprü vazifesini yerine getirmektedir.

İlimizdeki basın hayatı da gayet köklü bir geçmişe sahip olup, İlimizin gelişimine önemli katkılar sağlamıştır. Bundan sonra da ilimizin gelişmesi, ilerlemesi, kalkınması, hayat standartlarının her alanda yükselmesi ve hedeflerimize ulaşılmasına yönelik katkılarını sürdürecektir.

Bu anlamda değerli basın mensuplarımızla işbirliği içinde, haber alma, haberi hızlı ve tarafsız bir şekilde yayma ve milletin sesi olma noktasındaki görevlerini yerine getirmelerindeki çaba ve gayretlerine her türlü desteği vermeye hazırız.

Her türlü zor şartlar altında gelişen olayların kamuoyuna duyurulması, halkın bilgilendirilmesi ve aydınlatılması görevini yerine getiren tüm basın mensuplarını canı gönülden kutluyorum.

Bu duygularla, “24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 105. Yıldönümünü ve Basın Bayramı” nı kutluyor, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, basın camiamızın tüm mensuplarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

ALİ YILMAZTEKİRDAĞ EMNİYET MÜDÜRÜ