AVM FARELERİ İŞ ÜSTÜNDE YAKALANDI

AVM FARELERİ İŞ ÜSTÜNDE YAKALANDI

Yayınlama: 03.08.2013
206
A+
A-

 

 

AVM'NİN ÇATISINI DELİP SOYMAYA KALKTILAR

 

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir AVM'nin çatısını delerek içerden bin 250 TL ve değerli malzemeleri çalan 2 şahıs yakalandı.


Edinilen bilgiye göre, bilgisayar ve çeşitli elektrikli ev aletleri satan bir iş yerine çatısını delerek giren 2 hırsız, kasada bulunan bin 250 TL'yi ve raflarda bulunan bilgisayar parçalarını toplayarak kayıplara karıştı. Aynı gece 3 işyeri ve 2 aracı da soyan hırsızları yakalamak için araştırma başlatan polis ekipleri, durumlarından şüphelendikleri 3 şahsı sorguladı. 


Şahıslardan birinin üzerinden çıkan bıçağın çalıntı olduğu fark eden polis, bıçağı kimden aldıklarını öğrenerek 2 hırsızın kaldıkları yerleri öğrendi. Ekipler Mandıra Sokak'ta bir evde kamera kayıtlarından da tespit ettikleri Hakan T. (18) ve G.T.'yi (17) gözaltına aldı. Metruk evin arka tarafında çaldıkları bilgisayar malzemeleri bulundu. Zanlıların çalınan parayı başka arkadaşına verdiği öğrenildi. Polis, şüphelilerle birlikte bir kısmını harcanan parayla birlikte polis merkezine geçti. Alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Hakan T. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.