Asrın Felaketi Tekirdağ’da Unutulmadı

6 Şubat 2023 tarihinde merkezi Kahramanmaraş olan Asrın Felaketi’nin yıl dönümü nedeniyle Tekirdağ’da anma töreni düzenlendi.

Asrın Felaketi Tekirdağ’da Unutulmadı

Yayınlama: 06.02.2024
50
A+
A-

6 Şubat 2023 tarihinde merkezi Kahramanmaraş olan Asrın Felaketi’nin yıl dönümü nedeniyle Tekirdağ’da anma töreni düzenlendi.

6 Şubat Asrın Felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar için, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi konferans salonunda anma töreni gerçekleştirildi. Tören saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Daha sonra  AFAD Başkanlığı tarafından hazırlanan kısa film gösterimi gerçekleştirildi. Kısa film gösteriminin ardından Tekirdağ Valisi Recep Soytürk katılımcılara deprem bölgesinde yaşadıklarını anlattı.

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk; ‘’Biz de bu sürecin bir parçası olarak yaklaşık 7 ay orada çalıştık. Allah bir daha böyle bir deprem yaşatmasın diyorum ama buradan çıkarılacak dersler var. Burada Tekirdağ’da da bunun hazırlıklarını yapmamız lazım. AFAD’la o çalışmaları yapıyoruz, Büyükşehir Belediyemiz toplanma yerleri ile ilgili alt yapı çalışmalarını yapıyor. Depremi yaşamış birisiyim, depremzede birisiyim anlatırsam çok daha anlatabilirim. O anları yaşamış birisi olarak bütün tedbirleri alma ve bu konuda gayret gösterme, birlikte çalışma vurgusu yaparak tekrar böyle bir depremin yaşanmaması temennisiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum.’’ Dedi.

Vali Recep Soytürk’ün konuşmasının ardından, Tekirdağ Genelinde AFAD Gönüllüsü eğitimini başarıyla geçen 167 kişiye kimlikleri taktim edildi. Gerçekleştirilen anma törenine; Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, AFAD Tezcan Bucan, İl Kültür Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ve çok sayıda AFAD gönüllüsü katıldı.

Kaynak: Ajans Tekirdağ