ÇARŞI İZNİNDE KENDİNİ YARALADI

ÇARŞI İZNİNDE KENDİNİ YARALADI

Yayınlama: 15.11.2014
253
A+
A-

 

 

ÇARŞI İZNİNDE KENDİNİ YARALADI

 

Tekirdağ’da Vatani görevini yapan R.Y, memleketine gitmek için izin alamayınca çarşı izninde çıkıp plan yaptı. Kendisini bıçakla kolundan yaraladı. Polisin failleri öğrenmek için ifadesine başvurduğu R.Y’in yalanı ortaya çıktı.
İddiaya göre Tekirdağ’daki Beşiktepe kışlasında vatani görevini yapan R.Y(20) isimli asker, Ailevi sorunları nedeni ile birliğinden izin almak için çıktığı çarşı izninde, üzerinde taşıdığı bıçakla bileğini kesti. R.Y Olay yerine gelen polise ağlayarak tanımadığı kişilerin kendisinden para istediğini vermeyince de kolundan bıçakladığını söyledi. Bunun üzerine asayiş ekipleri R.Y’den kendisini yaralayanların eşkalini tarif etmesini istedi. R.Y polise kendisini yaralayan kişilerin mavi mont giydiklerini ancak yüzlerinin kapalı olduğunu ve görmediğini söyledi.


HASTANEDE İTİRAF ETTİ


R.Y olay yerine gelen ambulansla Tekirdağ devlet hastanesine götürüldü. Asayiş ekipleri çevrede bir süre verilen bilgilere uyan şahıslar üzerinde araştırma yapsa da failleri bulamadı.   Hastanede yeniden bilgisine başvurulan R.Y’in çelişkili ifade vermesi üzerine polis R.Y’in üst aramasını yaptı. Cebinden bir adet bıçak çıkan R.Y, polise itirafta bulunup kendisini yaraladığını söyledi. Ayakta tedavisi yapılan R.Y birliğinden gelen askeri inzibatlara teslim edildi.