ANKET SONUÇLARI DÜZMECE Mİ ?

ANKET SONUÇLARI DÜZMECE Mİ ?

Yayınlama: 12.03.2014
325
A+
A-

“CHP DÜZMECE ANKET DÜZENLİYOR”

 

 

Tekirdağ’da 30 Mart Yerel seçimlerine kısa günler kalmasının ardından Tekirdağ’da siyaset git gide hızlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı’nın basın mensuplarına mail olarak servis ettiği anket sonuçları için AK Parti İl Başkanlığından açıklama geldi.


 


İşte AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığından gelen açıklama 


AK PARTİ TEKİRDAĞ İL BAŞKANLIĞINDAN DUYURULUR

 


30 Mart Yerel Seçimlere günler kala  geçtiğimiz günlerde özel bir firmanın yapmış olduğu kamuoyu araştırmaları doğrultusunda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı anketinde partimizin   önde çıkmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı geride olduklarını görmelerinin üzerine düzmece anketler düzenleterek kendi partilerini %12.6 gibi astronomik fark ile önde çıkarma çabası içerisine girmişlerdir.


 


Yapılan bu düzmece anket basın mensuplarının mail adreslerine servis edilerek haber yapılması beklenmiştir. İlimizde kararsız olan seçmenlerimiz hedef alınmış ve Anket de Cumhuriyet Halk Partisi %12.6 gibi astronomik bir fark ile 1. Parti çıkartılarak Kararsız seçmenlerimizi etkilemeye çalışmışlardır. Yapılan bu çalışma doğrultusunda açıklama yapma gereği duyan AK Parti Tekirdağ İl Başkanımız Sayın Ahmet Kambur “ Geçtiğimiz günlerde ulusal bir gazetenin internet sitesinde yayınlanan Büyükşehir Anketleri sonucunda Partimiz ve Adayımız Tekirdağ’da  önde çıkmıştır. Bunun üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı düzmece bir anket düzenleterek Kendi partilerini %12.6 gibi bir fark ile önde çıkarmış  İlimizde yaşayan kararsız seçmenlerimize  etkilemeye kalkışmıştır. Yapılan bu olayı siyaset açısından doğru bulmuyor ve vatandaşlarımızı her yapılan ankete inanmamaları gerektiği hususunda bilgilendirmek isterim ” dedi.