Alpay Var, Şarköy’ü Turizm Merkezi Haline Getirecek

Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, 5 yıl içinde ilçenin alt yapıdan üst yapıya dönüşümünü sağlayarak önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Var, seçim çalışmalarını sahada sürdürerek gelecek dönem için yapacaklarının teminatını verdi.

Alpay Var, Şarköy’ü Turizm Merkezi Haline Getirecek

Yayınlama: 08.03.2024
220
A+
A-

Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, 5 yıl içinde ilçenin alt yapıdan üst yapıya dönüşümünü sağlayarak önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Var, seçim çalışmalarını sahada sürdürerek gelecek dönem için yapacaklarının teminatını verdi. Halkın büyük bir teveccühü olduğunu belirten Var, yaptıklarının ve iyi işlerin göstergesi olduğunu ifade etti. Şarköy’de altyapı ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra yeni parklar ve yatırımların Şarköylülerle buluşturulduğunu vurguladı.

CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar ile Şarköy sokaklarında vatandaşları ziyaret eden Var, gelecek 5 yılda depremin öncelikli konu olduğunu ve bunun dışında üretim, turizm ve spor alanlarında da vizyon belirlediklerini açıkladı. Şarköy markalı ürünlerin Türkiye pazarına duyurulacağını ve turizme katkı sağlanacağını belirtti. Ayrıca, Şarköyspor’un altında oluşturulacak bir fonla gençlere ve çocuklara spor faaliyetlerinde destek olunacağını ve köylerdeki çocukların kötü alışkanlıklardan kurtarılacağını söyledi. Katılımcı bir belediye olarak gençlik ve kadın meclislerinin kurulacağını da belirtti.

‘HALKIMIZIN BİZE BÜYÜK BİR TEVECCÜHÜ VAR, BU İYİ İŞLER YAPTIĞIMIZ GÖSTERGESİ’

Var: Seçim çalışmalarımız başladı. 31 Mart’a kadar yoğun bir şekilde vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Sağ olsunlar halkımızın da büyük bir teveccühü var. Bu da zaten bizim yaptıklarımızı, iyi işler yaptığımızı göstergesi. 2019’da Nisan 12’de mazbatamızı aldık. Göreve başladık. O günden itibaren Şarköy’ün bütün altyapı üst yapı çalışmalarıyla Şarköy’deki bütün yollarımızı yeniledik. Parklarımız yeni parklar kazandırdık. Şehrimize büyükşehrimizle beraber ilkleri başardık.

‘ŞARKÖY’DE OLMAYAN YATIRIMLARI ŞARKÖYLÜYLE BULUŞTURDUK’

Var: Şarköy’de olmayan yatırımları Şarköylüyle buluşturduk. Soğuk hava depomuzu şimdi kreşimiz temel atma törenimiz olacak. Kapalı pazar yerimiz çok kısa sürede başlıyor. Diğer şu an bir anda sayamayacağım kadar şarkıyla hemşirelerimize desteklerimiz oldu. Bundan sonraki süreçte de daha tecrübeli, ilk günkü heyecanla, daha büyük tecrübeyle eğer. Hemşerilerimiz bize bu görevi verirse 5 yılda bundan daha iyilerini hemşerilerimize hizmetkar olarak tamamlayacağız.

‘GELECEK 5 YILDA ÖNCELİK DEPREM OLACAK’

Var: Tabii önümüzdeki dönemin. Kendimize deprem önceliğimiz tabii. Onun dışında 3 tane vizyon koyuyoruz. Üretim, turizm ve spor yönünden buluşacağız. Hemşerilerimizle Şarköy kooperatifi adı altında kooperatiflerimizle beraber Şarköy markalı ürünlerimizi, Şarköy’ün yerel ürünlerini bütün Türkiye pazarına duyuracağız. Hem turizme katkısı olacak bir düzen getireceğiz. Bunun haricinde turizmle ilgili. Konaklama biliyorsunuz. Mürefte 12 odalı turizm tesisini de bir iki aya açılışını yapıyoruz. Diğer yatırımcılarla beraber konaklamamızı da arttırdıktan sonra turizm turları, tarihi rotaları, bunların hepsini Şarköy’den turizmden daha büyük pay alacağı bir döneme geçirmek istiyoruz.

‘ANA SORUNLARI TAMAMLADIK ŞARKÖYLLERİ DAHA GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR’

Var: Bunun dışında sporla ilgili Şarköysporumuzun amatör kulübün altında oluşturacağımız fonla beraber bütün gençlerimizi, bütün çocuklarımızı ilkokul, ortaokul, lise çağındaki çocuklarımızı hangi spor dalına etkinlikleri varsa yatkınlıkları varsa onlara destek olup köylerimizdeki kırsal mahallemizdeki çocuklarımızı da kurslarla Şarköy’de kötü alışkanlıklardan kurtaracağımız bir dönemi daha katılımcı bir belediye olarak gençlik gençlik meclisimizi, kadın meclisimize kuracağız. Bu dönem çok fazla altyapı, üst yapı çalışmalarıyla belediyeciliğin ana sorunlarını tamamladık. Sonuna geldik. Bundan sonra inşallah daha güzel günler Şarköylü hemşirelerimizi bekliyor. onların desteklerini görmek istiyoruz ve bunu da şu an seçim çalışmasında kendilerinin teveccühünü görüyorum. Şimdiden hepsine teşekkür ediyorum şarkıya halkın.