57. Kiraz Festivali Doğduğu Topraklarda Başladı

Tekirdağ Uluslar arası 57. Kiraz Festivalinin başlangıcı, Kirazı ile meşhur Naip köyünden yapıldı.

57. Kiraz Festivali Doğduğu Topraklarda Başladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.06.2023
1.763
A+
A-

Tekirdağ Uluslar arası 57. Kiraz Festivalinin başlangıcı, Kirazı ile meşhur Naip köyünden yapıldı.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 57. Gerçekleştirilen Uluslar arası Kiraz Festivalinin başlangıcı doğduğu topraklarda gerçekleştirildi. Naip Mahallesinde gerçekleştirilen açılış törenine çok sayıda vatandaş katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Sonrasında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, bu yıl 3 milyon vatandaşı festivalde ağırlamak istediklerini belirtti. Yüksel; ‘’Kiraz Festivali bildiğiniz gibi Tekirdağ kiraz festivali ama Büyükşehir kanunlarıyla birlikte Tekirdağ Süleymanpaşa,eski Tekirdağ Süleymanpaşa ilan edildi. Tekirdağ’da 11 ilçesi olan bugün yaklaşık 1.2 milyon nüfusu olan bir il oldu.Biz Tekirdağ Kiraz festivalini hazırlarken 4 yıldır bunun biliyorsunuz pandemiden dolayı yapamadığımız zaman da oldu. Tekirdağ ismine yakışacak boyuttan herkese kucaklayan kavrayan hangi siyasi görüş olursa olsun. Herkesi kendinden bilen ve bütün bölgedeki Marmara’daki ve yurt dışındaki bütün komşularına davet eden büyük bir organizasyona imza atmaya çalıştık. Geçen yıl belki de cumhuriyet tarihi boyunca en büyük kalabalığın yaşandığı Emniyet verilerine göre aynı anda sayede 300.000 kişinin var olduğu toplamda iki buçuk milyon kişinin Tekirdağ’da Süleymanpaşa’ya geldiği  devasa bir organizasyona imza attık. Allah’a hamd  olsun geçen yıl siz kıymetli hemşerilerimiz sayesinde misafirlerinize mahcup olmadan gerçekten bu şehre yetişen güzel bir organizasyonla birlikte festivalimizi gerçekleştirdik.’’ Dedi.

3 MİLYONUN ÜZERİNDE KATILIMCI BEKLİYORUZ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; ‘’İnşallah bugünden itibaren yani 57. Kiraz festivalimizi tekrardan naip mahallemizde kendi köyümüzde başlatarak Allah nasip ederse 3 milyonun üzerinde bir katılımı hedefleyerek güzel bir organizasyona imza atacağız. Bu organizasyonun şöyle bir özelliği var. Elbette eğleniyoruz, kirazımızı tanıtıyoruz şehrimizi tanıtıyoruz, şehrimizde ki esnaflarımızın gelirlerini arttıracak faaliyetler yapıyoruz doğru ama bence büyük bir özelliği daha var. Bunu da söylemekten gurur duyuyorum. Bir Selanik göçmeni olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk de biliyorsunuz Selanik göçmenidir. Onun bize emanet ettiği bu şehri bu toprakları en iyi şekilde tanıtmanın yanında onun bize verdiği öğüt, birlik ve beraberlik öğütünü herkese kucaklaması gereken Trakya insanının herkese nasıl kucakladığını gösterdiğimiz büyük organizasyona imza atıyoruz. Bu sadece Cüneyt Yükselle değil. Bu şehirde yaşayan 215.000 hemşerimin birlik ve beraberliği sayesinde oluyor. Ben bu nedenle bütün şeylerime şükranlarımı sunuyorum.’’ Dedi.

Başkan Yüksel’in konuşmasının ardından Süleymanpaşa Belediyesi Halk Oyunları ekibi gösteri gerçekleştirdi. Program sonrasında katılan vatandaşlara kiraz ikram edildi.

REKLAM ALANI