5 Dönemdir Belediye Başkanlığı Yapan Nebi Tepe, Ön Seçimden Çekildi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından geçtiğimiz hafta toplanan MYK’nın Tekirdağ’ın iki ilçesinde ön seçim kararı alması aday adaylarını harekete geçirdi. 

5 Dönemdir Belediye Başkanlığı Yapan Nebi Tepe, Ön Seçimden Çekildi

Yayınlama: 16.01.2024
280
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından geçtiğimiz hafta toplanan MYK’nın Tekirdağ’ın iki ilçesinde ön seçim kararı alması aday adaylarını harekete geçirdi.

CHP Genel Merkezi tarafından Muratlı ve Süleymanpaşa ilçelerinde ön seçim kararı alınmasının ardından aday adayları üye çalışmalarına hız verdi. Hangi adayın ön seçime girip girmeyeceği tartışılırken 5 dönemdir Muratlı Belediye Başkanlığı yapan Nebi Tepe, ön seçime katılmayacağını belirtti.

SEÇİME GİRMEME KARARI ALDIM, SEÇİME GİRECEKLERE BAŞARILAR

5 Dönemdir Muratlı Belediye Başkanlığı yapan Nebi Tepe; ”Çok kıymetli Muratlı’lı hemşehrilerim 1999 yılında sizlerden aldığım güven ve destek ile içerisinde güzel hizmetlerin yer aldığı 25. yılını doldurduğum Belediye Başkanlığı görevinin sonuna gelmiş bulunmaktayım. Çeyrek asırlık bu süreçte sizlere layık bir birey olarak Belediye Başkanlığı görevimi yaptım. Görevime, halkımızın güvenini boşa çıkarmayacağıma, halkımızın menfaatlerini koruyacağıma, bana verilen bu kutsal görevi layıkıyla yerine getireceğime ve kim olursa olsun herkese eşit davranacağıma yemin ederek başladım. Belediye Başkanlığı makamı benim değil halkımızın makamıdır ilkesiyle makam odasının kapısını hiç kapatmadım. Görev sürem içinde en büyük ihtiyaçlarımız olan içme suyu hatlarını tamamen yenileyerek, kanalizasyon hatlarının tüm ilçeyi kapsayacak şekilde tamamlayarak, doğalgaz çalışmalarına destek vererek Trakya’da ilk doğalgaz kullanan ilçe olmamamızı sağlayarak, tüm köylerimizin yollarını parke taşı döşeyerek ve ilçemizi daha modern bir görünüme kavuşturmak için var gücümle çalıştım. Borçla aldığım Muratlı Belediyesini hiçbir kuruma borcu olmadan ve banka hesaplarında parası olan borçsuz bir şekilde teslim edeceğim. 25 yıldır bana göstermiş olduğunuz teveccüh, duyduğunuz güven, hissettirdiğiniz sevgi ve saygı için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.“20 Ocak Cumartesi günü yapılacak olan temayül yoklaması seçimine girmeme kararı aldım. Seçime girecek arkadaşlara başarılar diliyorum.”

Kaynak: Ajans Tekirdağ