14 Yılda Trakya’nın Lider Firması Oldu

Ermak Aysaç Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Makine Mühendisi Ramazan Yaman, 14 yıl önce bir hayalle kurduğu makine ekipmanları ve tarım makineleri fabrikası ile bugün 20 ülkeye makine ihraç eden bir konuma geldi.

14 Yılda Trakya’nın Lider Firması Oldu

Yayınlama: 18.03.2023
5.696
A+
A-

Ermak Aysaç Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Makine Mühendisi Ramazan Yaman, 14 yıl önce bir hayalle kurduğu makine ekipmanları ve tarım makineleri fabrikası ile bugün 20 ülkeye makine ihraç eden bir konuma geldi.

2009 yılında yatırım yapmaya başlayan AYSAC Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yaman, Ajans Tekirdağ kameralarına özel açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar çok çalışarak istedikleri konuma geldiklerinin altını çizen Yaman, ‘İnşallah her geçen gün kalitemizi ve ürün çeşitliliğimizi arttırarak müşterilerimizin hizmetinde olacağız.’’ Dedi.

TÜRKİYE’DE BAYİ AĞIMIZI OLUŞTURDUK

Şuanda Türkiye’nin bir çok ilinde kuvvetli bir bayii ağı oluşturduklarını belirten Ramazan Yaman; ‘Ramazan Yaman bir iş insanı, 3 kız evladı olan bir baba, eşi Çorlu’da çalışan bir eş. Neler yapıyoruz, bölgemize ve dünyaya makine ve yedek parça imalatları yapıyoruz. İşin tasarımında üretimine kadar ki bütün süreçlerini gerçekleştiriyoruz. Bu makineyi oluşturan bir parçadan, makinenin tamamını oluşturan bütün parçaların üretimini gerçekleştiriyoruz. Bazen müşteri talepleri doğrultusunda tek bir parçada üretebiliyoruz. Veya müşterinin taleplerine yönelik bir bütün olarak ta gerçekleştirebiliyoruz. Son 5 yıldır, tarım aletleri imalatı yapıyoruz. Bayi aracılıkları ile de satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de bayi ağını oluşturduk ve kuvvetlendirmeye, geliştirmeye devam ediyoruz. Süreç sürekli büyümeye devam edecek.’’ Şeklinde konuştu.

ÜRÜNLERİMİZİ ÜLKEMİZİN VE DÜNYA ÇİFTÇİSİNİN HİZMETİNE SUNUYORUZ

AYSAC Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yaman;‘’Her geçen zamanda ürün çeşitliliğimizi de arttırıyoruz. Yeni ürünler ekliyoruz mesela en son bu sene römorkları makine portföyümüze ekledik tarım aletlerinde ciddi bir talep var hem yurt içinde hem yurt dışında. Bunları gerçekleştiriyoruz, üretimlerini tamamladık, siparişlerini tamamladık seri üretime geçtik. Yine aynı mevcut bayilerimiz aracılığıyla bu ürünlerimizi de müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Ülkemizin dünyanın çiftçilerini, üretimine sunuyoruz.’’ dedi.

TRAKYA’DA BU İŞİ YAPAN LİDER FİRMAYIZ

AYSAC Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yaman; ‘’İki farklı iş kolumuz var, birisi fason imalat, diğeri tarım makineleri imalatı. Tarım makineleri imalatı kendi markamız, kendi markamızla nihai ürün yaparak bahsettiğim şekilde satışını gerçekleştiriyoruz. Birde talepler doğrultusunda fason imalat gerçekleştiriyoruz. Trakya’da bu noktada iyi bir noktadayız, lider firmayız. Almanya’ya, Fransa’ya,Amerika’ya, Amerikan firmalarına parça üretimi yapıyoruz. MAN’ın tampon imalatlarını yapıyoruz, çamurluk yapıyoruz. Market raflarının imalatlarını yapıyoruz. Pivot sulama sistemlerinin Amerikan firmasının yedek parçalarını yapıyoruz. Müşterilerimiz ne isterse, bölgenin ihtiyaçları neyse bu doğrultuda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.’’ifadelerini kullandı.

20 ÜLKEYE İHRACAT YAPAN BİR FİRMAYIZ

AYSAC Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yaman; ‘’Yaklaşık 20 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Bazılarında ciddi satış adetlerine ulaştık, diğerlerinde de hem adetlerimizi arttırmaya çalışıyoruz hem de bayi ağını genişletmeye çalışıyoruz. En son Cezayir’e bir ziyaret gerçekleştirdik, orada ki çalışmalarımızı tamamladık, orada bir bayi oluşturduk ve satışımızı gerçekleştirdik. İhracat yaptığımız ülkeler arasında Cezayir’i de kattık. Bu çalışmalarımız sürekli devam ediyor. Yurt içinde de hemen hemen her sektöre her firmaya çalışıyoruz. Çalışmak istediğimiz her firmayı portföyümüze alıp iş birliği gerçekleştiriyoruz.’’ Dedi.

KONTROLLÜ BİR BÜYÜME GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

AYSAC Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yaman; ‘’Türkiye’de bayi sayımız şuana kadar yaklaşık 35’e ulaştı. Başlıca büyükşehirler olmak üzere, Mersin, Adana, Samsun, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale, Çorum, Çankırı, İzmir, Antalya hemen hemen tarım işiyle iştigal eden her bölgede bayilerimiz var. Bayilerimiz aracılığıyla satış gerçekleştiriyoruz. Yakın bölgede Edirne’de yaklaşık 4 tane bayiimiz var, her bayiimiz bizim tüm makinelerimizin satışını gerçekleştiriyor. Çeltiğin merkezi İpsala’dır, İpsala’da bir bayiimiz var, Uzunköprü bayiimiz var, Edirne Merkez bayiimiz var. Bu doğrultuda çalışmalarımız devam ediyor. Bayi sayımızı da arttırıyoruz, satışlarımızla beraber. Tabi üretimle satışı beraber büyütmeye gayret ediyoruz. Satış anlamında aslında bir sıkıntımız yok taleplerimiz çok fazla ama üretimi de aynı doğrultuda arttırmamız gerektiğinden dolayı bir balans ayarı şeklinde, ayağımız biraz gazda biraz frende kontrollü bir büyüme gerçekleştiriyoruz.’’ Diye konuştu.

150-200 KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLIYORUZ

AYSAC Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yaman; ‘’Şuanda 100 çalışanımız var, ama yan sanayide çok fazla iş gerçekleştiriyoruz. Yan sanayide kullanıyoruz, tedarikçilerimiz var onlara da imalat yaptırıyoruz çünkü büyümeyi sağlıklı gerçekleştirmek için bunu yapmanız gerekiyor. Direk istihdam artışı yerine, yan sanayi ile büyümek daha doğru bir model bizim açımızdan. Şuan bu doğrultuda yaklaşık 150-200 kişilik bir üretim elemanları ile üretim gerçekleştiriyoruz.’’ Şeklinde konuştu.

HAYATTA OLDUĞUMUZ SÜRECE GELİŞMEYE DEVAM EDECEĞİZ

AYSAC Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yaman; ‘’Çalışmalarımız 2009 yılında başladı. Her geçen sene çok iyi oranlarda büyüme gerçekleştirdik. Hayat devam ettiği sürece bu mesleği yaptığımız sürece büyütmeye ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Üretim tarafında olacağız. Üretmek için gayret göstereceğiz, çeşitlerimizi arttıracağız, kalitemizi arttıracağız her geçen gün. Bu bir süreç, bir başlangıç veya son değildir. Hayatımız devam ettiği sürece bu süreci geliştireceğiz inşallah.’’dedi.

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLMAK İÇİN İSTİFA ETTİ

AYSAC Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yaman; ‘’Bir dönem Çorlu Makine Mühendisleri temsilciliğinde başkanlık yaptım, Çorlu TSO’da 2018-2022 yılları arasında meclis üyeliği yaptım. 2022’den bugüne kadar da Çorlu TSO’da yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktaydım. Önümüzde ki 28. Dönem milletvekilliği aday adaylığı için istifa ettim. Orada ki görevim sona erdi, meclis üyesi olarak devam edeceğim. Eğer milletvekilliği arzumuz gerçekleşirse meclisten de istifa edeceğiz. Hizmet etmeye orada devam edeceğiz. Çorluspor’da başkan yardımcılığı yaptım, yine Ergene’de AK Parti’de siyaset yaptım. İlçe Başkan yardımcılığı, seçim işleri başkanlığı yönetim kurulu üyeliği yaptım. Çorlu’da Adnan Volkan döneminde yönetim kurulu üyeliklerinde bulundum. MUSİAD Denetim kurulunda bir dönem görev yaptım, bir çok STK’da aslında görev aldım, Kızılay’da çalışmalarımız oldu. Ortaklarım Çorlu’da 3 dönem Mustafa Güçlü meclis üyeliği yaptı, şuanda hala görevde olan Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nazmi Yamanoğlu ortağım beraber siyaset yapıyoruz. Bundan sonra da inşallah hep birlikte, ülkemiz için STK’larımız ile beraber iş kolumuzda ki paydaşlarımızla beraber, üretmeye, çalışmaya görev almaya devam edeceğiz.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.