11 İLÇEYE 77 TALİP

11 İLÇEYE 77 TALİP

Yayınlama: 05.11.2013
323
A+
A-

 

11 İLÇEYE 77 TALİP

 

2014 yerel seçimlerine az bir süre kala Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 11 ilçede ilçe belediye başkan aday adaylıklarına yapılan müracaatlar AK Parti’de 1 Kasım Cuma günü saat 17.00 itibari ile sona erdi. Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için 3 ismin yarışacağı seçimler kapsamında 11 ilçenin belediye başkanlığı için ise 7isim başvuruda bulunduğu açıklandı. 77 aday adayından yalnızca 5’inin kadın olması ise dikkatlerden kaçmadı.


BÜYÜKŞEHİR İÇİN 3 İSİM YARIŞACAK


AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için üç isim başvuruda bulundu. AK Parti İl Başkanlığı’na aday adaylığı için resmi başvuruda bulunan Mehmet Şık, İl Genel Sekreteri Mustafa Yel ve Behzat Erten başvuru dosyalarını teslim etti.


AK Parti, Süleymanpaşa ilçesinde ise Belediye Başkan aday adaylığına toplam 12 isim başvurdu. Aralarında AK Parti eski İl Başkanı Soner Çizen’in de yer aldığı aday adayları arasında Cengiz Becerir, Hakan Şık, Kadir Çebi, Mürsel Özcan, Cavit Yazıcı, Özgür Yaver, Cüneyt Yüksel, Fikret Yılmaz, Nevzat Bahar, Kemal Aybi ve Sebahattin Ümet yer alıyor.Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde ise AK Parti Belediye Başkan Aday Adaylığı için 8 isim yarışacak. Akın Yılmaz, Ömer Karadeniz, Mustafa Çetin, Salih Bezgin, Ercan Üçer, Recep Büyük, İrfan Demir ve Şakir Demirel Kapaklı Belediye Başkan Adaylığı için başvuruda bulundu.


Saray Belediye Başkan Aday Adaylığı için aralarında TRT sanatçılarından Sami Aksu’nun da yer aldığı toplam 9 isim AK Parti aday adaylığı için yarışacak. AK Parti’nin Saray belediye Başkan Aday Adayları ise şunlar: Sami Aksu, İbrahim Duratlı, Necati Sezer, Nurettin Yılmaz, Şenol Bilgi, Aygün Aydın, Özgen Erciş, Mehmet Yüksel ve Aydın Aydın.


AK Parti Marmara ereğlisi Belediye başkanlığı için de mevcut Belediye Başkanı Ersin Çolpan, Mithat Soylu, Hikmet Ata, Selahattin Baş, Betül Sarıkurt, Ahmet Yaşar Yalçın, Ali Rıza Es ve Tahir Saygın yarışacak.


ÖZLEM YEMİŞÇİ ÇORLU'YA ADAY


AK Parti’nin yerel seçimlerde en çok zorlanması beklenen Çorlu İlçe Belediye Başkanlığı için ise Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi de aday adaylığını açıkladı. AK Parti’nin Çorlu’daki diğer Belediye Başkan Aday Adayları ise Hakan Sunal, Nusret Atik ve Şevket Sezer oldu.


AK Parti Muratlı Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için Metin Arıcı, Ahmet Türkoğlu, Necla Arda ve Cüneyt Sertoğulları’nın yarışacağı 2014 yerel seçimlerinde Şarköy Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için ise 3 isim başvuruda bulundu. Bu isimler ise Hatip Şirazi Batı, Kemal Özvarlık ve İlhan Koçer oldu.


Ergene Belediye Başkanlığı’na Hamdi Şenyer, Seyfettin Meriç, Hüseyin Bulut, Özlem Çetinkaya, Ziyamettin Yaman, Ömer Çakar ve Mustafa Çalım’ın aday adayı olduğu yerel seçimlerde AK Parti’nin Hayrabolu Belediye Başkanlığı için ise Şener Çelikayar, Ahmet Akgün, Salih Kıvanç ve Tamer Caymaz aday adaylığını açıkladı.AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Aday adaylığı için ise Çerkezköy’de ise 10 isim yarışacak. Çerkezköy mevcut Belediye Başkanı Ali Ertem, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Efrahim Yeşil, Aynur Düzgünel, Mehmet Danyeli, Habip Bilgin, Tuncay Yegin, Süleyman Ak ve Mehmet Sürücü Çerkezköy için aday adayı oldu.AK Parti Malkara Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için mevcut Belediye Başkanı Birol Kaya’nın yanı sıra, Halit Uslu, Rafet Cingor ve Ramazan Özcan yarışacak.