10 Bin Kişi Aynı Anda Orucunu Açtı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen sokak iftarlarının en büyüğü Sahil dolgu alanda gerçekleştirildi.

10 Bin Kişi Aynı Anda Orucunu Açtı

Yayınlama: 30.03.2024
134
A+
A-

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen sokak iftarlarının en büyüğü Sahil dolgu alanda gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından her yıl ramazan ayında geleneksel olarak sokak iftarları düzenlemeye devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda Süleymanpaşa sahili dolgu alanında 10 bin kişilik iftar sofrasında Tekirdağlı vatandaşlar birlikte iftar yaptı. Ezan öncesinde İftar sofralarının kurulmasına sponsor olan hayır severlere Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar tarafından teşekkür plaketi verildi. Ezanın okunması ile birlikte Süleymanpaşa sahilinde bulunan 10 bin kişi  aynı anda iftarını açtı.

Süleymanpaşa sahilinde kurulan 10 bin kişilik iftar programı öncesinde açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar; ‘’Süleymanpaşa’da beraber yaşamaktan onur duyduğum değerli hemşerilerim, Süleymanpaşa Belediyesinin düzenlediği gönül soframıza hoş geldiniz şerefler verdiniz. Yüce rabbime şükürler olsun ki, şu güzel tabloda, şu güzel kalabalıkta iftar yapmayı bize nasip etti. Yüce rabbim şu güzelliği bizden eksik etmesin. Yüce rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin, aramıza fitne sokmak isteyenlere fırsat vermesin, yüce Rabbim Al Yıldızlı bayrağımızı göklerden yere indirmesin, yüce Rabbim camilerimizin minarelerinden ezan sesini dindirmesin, bu sofraları bizlere kuran değerli çalışma arkadaşlarıma huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Kolay değil 10 bin kişiye iftar yapmak, sofra açmak çok zor.’’ Dedi.