Tekirdağ’ın ençok vergi verenleri açıklandı. Kurumlar vergisinde ipi TREDAŞ göğüsledi.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Tekirdağ’ın ençok vergi verenleri açıklandı. Kurumlar vergisinde ipi TREDAŞ göğüsledi.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

İŞTE BU YILIN VERGİ ŞAMPİYONLARI

 

LİSTELER AŞAĞIDADIR..

 

Tekirdağ genelinde 2014 vergilendirme dönemi Yıllık Gelir Vergisi beyanlarına ilişkin olarak 2015 yılı Mart ayında 22 bin 727 mükellef tarafından Yıllık Gelir Vergisi beyannamesi,   12 bin 942 mükellef tarafından da Gayrimenkul Sermaye İradına ilişkin Yıllık Gelir Vergisi beyannamesi verildi. Verilen beyannamelerden Yıllık Gelir Vergisi beyannamesi ile 361 milyon 920 bin TL matrah beyan edilmiş ve bu tutar üzerinden 90 milyon 72 bin TL Gelir Vergisi tahakkuk ettirildi. Buna göre en çok gelir vergisini Çerkezköy’den makine imalatçısı Mustafa Toptal, ikinci Çorlu’dan Celal Öğütçü, üçüncü ise Süleymanpaşa’dan Namık Kemal Yücel ödedi.


GAYRİMENKUL GELİR VERGİSİ


Aynı dönemde verilen Gayrimenkul Sermaye İradına ilişkin Gelir Vergisi beyannamelerinde ise 94 milyon 922 bin TL matrah ve bu tutar üzerinden de 20 milyon 447 bin TL Gelir Vergisi tahakkuk ettirildi. Buna göre gelir vergisinde en çok vergi veren Çorlu’da Remziye İnan birinci, Süleymanpaşa’dan Bülent Darcan ikinci, yine Süleymanpaşa’dan Tuğrul Kalem ise üçüncü oldu.


EN ÇOK VERGİYİ TREDAŞ ÖDEDİ
Tekirdağ genelinde 2014 yılı vergilendirme dönemi Kurumlar Vergisi beyanlarına ilişkin olarak 2015 yılı Nisan ayında 5 bin 790 mükellef tarafından Kurumlar Vergisi beyannamesi verildi. Verilen Kurumlar Vergisi beyannameleri ile 894 milyon 715 bin TL Kurumlar Vergisi matrahı beyan edilmiş ve bu tutar üzerinden 175 milyon 658 bin TL Kurumlar Vergisi tahakkuk ettirildi. Buna göre Süleymanpaşa’dan Çeçen Grubu’na ait Tredaş birinci, Çorlu’dan fermuar üretimi yapan YKK metal ikinci, yine Tredaş’ın perakende satış firması ise üçüncü oldu.
 
 
 
 
 
Okunma :9901
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 2178     Dün : 2981    Toplam : 5145316