Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından öğrencilere yönelik ‘Uyuşturucuyla Mücadele’ konulu konferans düzenlendi.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından öğrencilere yönelik ‘Uyuşturucuyla Mücadele’ konulu konferans düzenlendi.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Üniversite Narkotik İşbirliği

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından öğrencilere yönelik ‘Uyuşturucuyla Mücadele’ konulu konferans düzenlendi. 

 

 


Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleşen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Kurultay, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Abdullah Yinanç, Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hacı Bayram Zengin, Yeşilay Tekirdağ Şube Başkanı Şener Çelikayar, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü mensupları, STK ve siyasi parti temsilcileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


ÖNCE KENDİ İSTEMELİ


Öğrenci Konseyi Başkanı İbrahim Altın’ın konuşmasının ardından konferansta, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü temsilcisi Cengiz Yener bağımlılık yapıcı maddeler, uyuşturucuya başlama sebepleri, bağımlılığın fiziksel ve sosyal belirtileri, uyuşturucuyla mücadele ve yasal yaptırımlar, tedavi olmak isteyenlere ilimizde nasıl destek olunduğu, Sağlık Bakanlığı’nın Alo 191 Uyuşturucuyla Mücadele Danışma ve Destek Hattı ile Emniyet Müdürlüğü’nün ilgili irtibat numaraları hakkında katılımcıları bilgilendirirken örnek olaylara da yer verdi. Madde bağımlılığın kötü arkadaş çevresi, özenti ve merakla başladığını belirten Cengiz Yener konuşmasında “Bağımlılıktan kurtulmada ilk önce şahsın maddeden kurtulmayı kendisinin istemesi gerekmektedir” dedi.


Konferansta ayrıca NKÜ Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yakup Albayrak ‘Madde İle İlişkili Bozukluklar’ konulu bir sunumda bulundu. Doç. Dr. Albayrak “Madde kullanım bozuklukları genellikle psikiyatrik bozukluklar ile iç içe olmakta ve psikiyatrik bozukluklara benzer şekilde hem biyolojik, hem de çevresel etkenler madde kullanım bozukluklarının sebepleri arasında yer almaktadır” dedi.


Uyuşturucu ile mücadelede Tekirdağ'da görev yapan narkotik köpeği Çapkın ise eğitmeni Ali Şeker eşliğinde katıldığı konferansta ilgi odağı oldu.


Okunma :678
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 3125     Dün : 1516    Toplam : 5077473