Kudüs'ün Trump tarafından İsrail'in başkenti olarak tanıyacağının açıklanması üzerine Tekirdağ'da TÜGVA liderliğin STK'larında katılımı ile ortak basın açıklaması ile tepki gösterildi.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Kudüs'ün Trump tarafından İsrail'in başkenti olarak tanıyacağının açıklanması üzerine Tekirdağ'da TÜGVA liderliğin STK'larında katılımı ile ortak basın açıklaması ile tepki gösterildi.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

TÜGVA'dan Trump'a Kudüs Tepkisi

 

''Dünya Var oldukça yeryüzü bizimdir, Kudüs bizimdir''


Kudüs'ün Trump tarafından İsrail'in başkenti olarak tanıyacağının açıklanması üzerine Tekirdağ'da TÜGVA liderliğinde, STK'larında katılımı ile ortak basın açıklaması ile tepki gösterildi.

 

 


ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağının açıklanmasına Türkiye'de tepkiler artıyor. Bir tepki de Tekirdağ'dan geldi. Tekirdağ'da TÜGVA önderliğinde diğer STK'larında katıldığı ortak bir basın açıklaması düzenleyerek ABD'nin kararına tepki gösterdiler. ABD ve İsrail karşıtı sloganların da atıldığı açıklamada, İslam coğrafyasının küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrildiği belirtilerek, açıklamada bulunan TÜGVA Tekirdağ İl Temsilcisi Emrah Hekim '' Her geçen gün İslam Coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Dün kendini muasır medeniyetler seviyesinde gören Avrupa'nın merkezinde Bosna'da yaşanan soykırım hafızalardamızda taze iken; Suriye'de her gün bir insanlık dramı yaşanırken; Arakanda naklen soykırımlarda kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insan yerlerinden yurtlarından ayrılmak durumunda kalmıştır. Ölenlerin hep savunmasız müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir.'' dedi.


''ALÇAKLIK OLARAK NİTELENDİRİYORUZ''


Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi Orta Camii de gerçekleşen basın toplantısına çok sayıda sivil toplum kuruluşu katıldı. Basın açıklamasını gerçekleştiren TÜGVA Tekirdağ İl Temsilcisi Emrah Hekim '' İlk kıblemizin bulunduğu Filistin 1948 yılından beri yüzlerce yıllık büyük İsrail Projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alınmıştır. Televizyonlarda naklen müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde cami avlusunda katledilirken bunu yapan işgalci güruhu 'şımarıklıkla' nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz. İslamın ilk kıblesinde dahi ezan-ı Muhammedi'nin yasaklanması; son olarak da Kudüs'ün işgalci siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunulmuş bir eşkiya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm islam alemine hatırlatıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

 

 


Son olarak ''Dünya Var oldukça yeryüzü bizimdir, Kudüs bizimdir'' diyen TÜGVA İl Temsilcisi Emrah Hekim basın açıklamasını noktaladı. Basın açıklaması olaysız bir şekilde dağıldı. 

 

Okunma :360
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 4368     Dün : 6355    Toplam : 5304325