Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Tekirdağ İl Kongresinde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Tekirdağ İl Kongresinde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      

 

Karamollaoğlu, Hükümete Yüklendi


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Tekirdağ İl Kongresinde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 


Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi İsmet İnönü Spor Salonunda gerçekleşen Saadet Partisi Tekirdağ 6. Olağan il kongresine katılan SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partililer tarafından karşılandı. Salonda partililere hitap eden Karamollaoğlu, Türkiye’nin su kaynaklarının yabancı şirketlere satılacağını iddia etti.


SUYU SATMAK, VATANA İHANETTİR


AB ile yapılan su anlaşması üzerinden hükümete yüklenen SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; ‘’Türkiye Orta doğunun en zengin su kaynaklarına sahip ülkesidir. İsrail’in ve komşularının bu su kaynaklarından eşit miktarda faydalanabilmesi için. İleride, Fırat ve Dicle Havzalarının üzerlerinde ki tesislerle birlikte, uluslar arası bir kuruma devri gündeme gelecektir. Hoppala, Biz AB ile anlaşma imzalıyoruz, İsrail’in su ihtiyacı için bizim Fırat ve Dicle havalarının devri için gündeme geliyor bizim yetkililerimiz imza atıyor. Bunun hesabını nasıl verirler ya. Şimdi gündemde başka bir madde var, Türkiye’nin yer altı suları dahil, bütün suları şimdi özelleştirme adı altında satılıyor. Su birlikleri var, Türkiye’de kendi sularını kendileri çıkarıyorlar, kim bunu yapıyor. Doğrudan doğruya çiftçinin kendisi. Ama şimdi diyorlar ki ‘’ Siz Bunu Beceremiyorsunuz, Bunu şahıslara satacağız, şirketlere satacağız. Siz onlardan alacaksınız’’ niye ? yav su satılır mı ? Bu vatanı satmakla emin olun eşdeğer bir şeydir. Bunu yapamazsınız. Bu vatana ihanettir. İsterse mahkemeye versinler hesabını vermeye ben hazırım. Çiftçinin kullandığı suyu sen götür başkasına ver. Göreceksiniz Allah muhafaza etsin o suların tamamını yabancılar satın alırlar. Kendi suyumuzu içerken onlara haraç ödemek zorunda kalırız. Bu mantığı anlamakta zorlanıyor. Bu böyle gitmez. Onun için artık, deniz bitti. Duvara tosladılar, bundan sonra bizim hiçbir problemimize çözüm üretmezler.’’ifadelerini kullandı.

 

 


BÖYLE KALKINMA OLMAZ !


Tekirdağ İl Kongresinde partililere hitap eden SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin vatandaşları kalkınma oranlarında kandırdığını belirtti. Karamollaoğlu; ‘’Özellikle şimdi ekonomiye gelmek istiyorum. Ekonomide bütün imkanları bitirdiler ama iş lafa geldiği zaman, Uçaklarımız havalanacak, Helikopterlerimiz kalkacak, tanklarımız yürüyecek. Afrin’de biz bu zaferi kendi uçaklarımız, tanklarımızla yaptık. Ağlarmısın ? Gülermisin ? kendi halimize. Ben az çok Sanayiyi biliyorum. Teşvik ve uygulama genel müdürlüğü yaptım. Bir fabrika nasıl kurulu ? Bir işletme nasıl ayağa kalkar, hele de böyle uçak gibi bir konuyu ele aldığınız zaman onun yüzlerce değil, binlerce parçasını imal ettirebilmek için nasıl bir hazırlığa ihtiyacınız var bugün devlet elimizi sanayiden çektik diyor. Sanayiye girmeyeceğiz diyor. Arkasında da uçağı nasıl imal ettiğimizi söylüyor. Muhterem arkadaşlarım milleti bir kere aldatırsınız. İki kere aldatırsınız, üçüncüde aldatamazsınız artık. Eğer her şey yolunda gidiyorsa şu 3 buçuk milyon işsizlik oranı niye var. Bunun hesabını vermek icap eder. Eğer biz kalkınıyor sanayide devrim yapıyorsak, yav tarımdan başlasak siz 5 milyon ton buğdayı niye ithal ediyorsunuz ? Sanayiyi, uçağı bıraktım, toprağı dahi ekip, biçemiyorsunuz daha. Böyle bir kalkınma olur mu ?’’ diyerek sözlerine son verdi.


Kapalı spor salonunda gerçekleşen kongrenin ardından SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, karayolu ile Tekirdağ’dan ayrıldı.


Okunma :282
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 2809     Dün : 4627    Toplam : 5307393