Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, tekrardan İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

tekirdağ çorlu çerkezköy malkara hayrabolu saray şarköy haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, tekrardan İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

tekirdağ haberleri
Ana Sayfa    |    Gündem    |     Politika     |     Ekonomi     |     Spor     |     Sağlık     |     Künye      


Ökten ‘’ Tecrübeliyiz ve Tanıyoruz’’

 

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, tekrardan İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

 

 


İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Yelken İhtisas Kulübünde bir basın toplantısı düzenleyen Ökten,  7 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek olan İl Kongresinde adaylığını koyarak yeniden göreve talip olduğunu bildirdi. Öte yandan belediye başkanlarının parti içi seçim sürecine dahil olmalarına ve parti içinde yaşanan tartışmalara da yönelik açıklamalarda bulunan Ökten, geçmiş dönemde  kendisine rakip olan, karşı karşıya geldikleri ve mücadele ettikleri Belediye Başkanları ve partililerin olduğunu fakat herhangi bir küslüğün olmadığını belirterek, il kongresinde, geçtiğimiz ilçe kongrelerinde yaşanan tartışmalara benzer bir olayın yaşanmayacağını vurguladı.


Ökten, toplantıda gerçekleştirdiği konuşmasında, hedeflerinin Tekirdağ’daki 12 belediyede daha yüksek oy oranı ile yereldeki iktidarı sürdürmek, genel seçimlerde de Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapmak olduğunu aktaran Ökten, yerel ve genel seçimler öncesinde tecrübe, ilde ki mevcut örgüt yapısını en iyi tanıyan ve bilen ekip olduklarını hatırlatarak, İl Başkanlığı adaylığını yinelediğini kaydetti.


YENİ ÇALIŞMA GRUPLARI OLUŞTURACAK


Örgütün birliği beraberliği için ciddi bir çalışma gerçekleştirdiklerini ve çalışma rehberlerinin parti tüzük ve yönetmeliği olduğunu belirten Ökten, “İl Başkanlığının tekrar devam etmesi halinde uzmanlık alanları içeren yeni çalışma grupları oluşturacağız. Sadece yönetim kurulu ile çalışmalarımız sınırlı kalmayacak. Üyelerimiz içerisinde, katkı verecek çalışma içerisine girmek isteyen her birey Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev alabileceğini bilmeliler. 2 ayda bir ilçe ve belediye başkanları ile toplantı yaparak diyoloğumuzu çok daha iyi noktalara taşımak, birlik beraberlik bütünlük içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını yerelde tekrardan iktidar yapmak. Türkiye Cumhuriyeti'nin de Cumhuriyet Halk Partisi'ne her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu görüyoruz” dedi.


HİÇ BİR SIKINTI YOK


Açıklamanın ardından Ökten, basın mensuplarının CHP kongrelerinde yaşanan tartışmalara ve belediye başkanlarının parti içi seçim süreçlerinde yer almalarına ilişkin sorularını cevaplandırdı.Karşılıklı saygı ve hoşgörünün çok önemli olduğunu dile getiren Ökten, 2 yıldır görev yaptığı partide ters düştüğü kimsenin olmadığını, belediye başkanları ve ilçe başkanlarıyla da hiçbir sıkıntı ve problemin söz konusu olmadığını dile getirdi.


FİKİRLERİN YARIŞTIĞI BİR SÜREÇ OLSUN


Belediye Başkanlarının ise seçim süresinde genel başkan Kılıçdaroğlu’nun karışılmaması yönünde kesin talimatı olmasına rağmen, siyasi makamlarda bulunmalarından etkilenerek, süreçlerin içerisinde olduklarını ve olmaya da devam ettiklerini belirten Ökten, “Ben saygıyla karşılıyorum. Yeter ki olay farklı yönlere çekilmesin . Fikirlerin yarıştığı, fikirlerin çatıştığı, önerilerin yarıştığı bir süreç olsun” ifadelerini kullandı.


İL KONGRESİNDE TARTIŞMA OLMAYACAK


Ökten, parti içerisinde ve kongrelerde yaşanan tartışmalara ilişkin sorulara yönelik ise şu sözleri kaydetti: “İl kongresinde, Çerkezköy Kongresinde yaşanan tartışmalara benzer bir olay gerçekleşmeyecek. Orada da bir kavga boyutu yoktu, tartışma yaşandı. Benim olduğum yerde kavga olmaz. Geçmişte bana rakip olan, karşı karşıya geldiğimiz mücadele ettiğimiz Belediye Başkanları da oldu farklı partili arkadaşlarımız da oldu. Ama karakter olarak benim kavgadan yana bir tavrım hiçbir zaman olmamıştır. Aldığım görevin sorumluluk bilincinde üzerimde taşıdığım etiket, bu makam, ciddi bir makamdır.Bu makamın en temel görevi, birliği, bütünlüğü , beraberliği sağlamaktır. Belediye başkanı benim belediye başkanım. İlçe başkanı benim ilçe başkanımdır. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde görevimizi sürdüreceğiz.”

 

Okunma :475
Yapılan Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır. Ajans Tekirdağ 2013©    |   info@ajanstekirdag.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir

ajanstekirdag.com yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz. 2015 © TASARIM SOHBET
sanalbasin.com üyesidir
Tekirdağ Çorlu Çerkezköy Trakya Haberleri
info@ajanstekirdag.com       sabahtekirdag@gmail.com

Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 2828     Dün : 4627    Toplam : 5307412